Liga prvaka: Dortmund i Real prvi polufinalisti

Borussia i Real Madrid prvi su polufinalisti ovogodišnje Lige prvaka.

Borussia je sa dva gola u sudijskoj nadoknadi, šok završnicom, došla do pobjede protiv Malage. Konačan rezultat je 3:2.

Malaga je povela golom Joaquina u 25. minutu. Bila je to sjajna akcija, koju je nakon efektnog lažnjaka okončao krilni igrač gostiju. Lewandowski je poravnao 15 minuta kasnije i pri rezultatu 1:1 se otišlo na odmor.

Borussia je u drugom dijelu više napadala, ali nije uspjela povesti. Malaga je svoju šansu iskoristila u 82. minutu, a pogodio je Eliseu. Četvrti sudac pokazao je 4 minute nadoknade, a Malaga je još vodila 2:1. Međutim, tu nije bio kraj. Reus je poravnao u 90, a samo minut kasnije Santana donosi pobjedu domaćinima.

Galatasary je ostvarila Pirovu pobjedu protiv Reala, a konačan rezultat bio je 3:2. Ronaldo je u 7. minutu postigao gol za vodstvo Reala i time samo potvrdio prolazak dalje, s obzirom da su Madriđani donijeli prednost od 3:0 iz prve utakmice. Galata ipak u drugom dijelu postiže tri gola, a strijelci su bili Eboue, Sneijder i Drogba. Ronaldo je, svojim drugim golom, u 92. minutu ublažio poraz Reala.