Liverpool i Benfica odradili spektakl na Anfieldu

Šest golova u revanšu

Liverpool je u revanš susretu četvrtfinala Lige prvaka na Anfieldu dočekao Benficu. Susret je završen 3:3, ali je Liverpool ukupnim rezultatom od 6:4 prošao među četiri najbolje ekipe Evrope.

Redsi su u prvom meču u Lisabonu slavili s 3:1, pa je Jurgen Klopp u ovom susretu odlučio malo promiješati karte. Ostavio je Manea i Salaha na klupi, ali to nije previše utjecalo na efikasnost njegovog tima.

Do vodstva Redsi stižu u 21. minuti. Nakon kornera Tsimikasa najviši u skoku je Ibrahima Konate koji zabija za 1:0.

Benfica je igrala veoma ofanzivno u ovom meču. Željeli su da poprave utisak u ovom meču, pa su golom Ramosa u 32. minuti došli do izjednačenja rezultata na 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku na scenu stupio Roberto Firmino. Brazilac zabija dva gola u periodu od deset minuta i Redsi su imali prednost od 3:1.

Benfica nije odustajala i uspjela je da se vrati u meč. Yaremchuk u 73. zabija za 3:2, a zatim Darwin Nunez u 82. minuti pogađa za 3:3.

Oba tima su do kraja imali šanse da pobijede. Međutim, promjene rezultata nije bilo i ostalo je 3:3.

Liverpool će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv najvećeg iznenađenja takmičenja španskog Villarreala koji je eliminisao Bayern.