Sarajevo na Koševu savladalo Tuzla City

Ekipa Sarajeva savladala je Tuzla City u prvoj utakmici na stadionu Asim Ferhatović Hase nakon više od osam mjeseci, odigranoj u sklopu 27. kola m:tel Premijer lige BiH.

Prvu veću priliku imao je Musa, s nekoliko metara iskosa je šutirao preko gola gostiju. Zatim je u 20. minuti lukavim šutem Ziljkić pokušao iznenaditi Nevresa Fejzića, ali golman ekipe iz Simin Hana je odbranio.

Zatim je Čeliković pokušao na drugoj strani glavom nakon kornera, ali pucao je iznad gola Sarajeva.

Bordo tim do vodstva stiže u 28. minuti. Fejzić je ispucao pravo do Avramovskog, fudbaler Sarajeva se zatim namjestio na šut i udarcem s ruba šesnaesterca poentirao – 1:0.

Solidnu šansu imao je Vrančić u 40. minuti, međutim njegov šut je blokirao Čeliković. Minut kasnije s 15 metara je pokušao Čataković i šutirao pored gola Tuzla Cityja.

U drugom poluvremenu gosti su kreirali nekoliko opasnih situacija, ali sjajno je intervenisao Šerbečić i blokirao njihove udarce.

No, upravo je stoper Sarajeva napravio kardinalnu grešku u 74. minuti i predao loptu u noge protivniku, da bi u nastavku akcije Ivaniadze postigao gol. Ipak, pogodak je poništen jer je pomoćni sudija Davor Vukašinović signalizirao ofsajd – iako nema govora o tome, jer je zastavicu podigao u trenutku kada je Šerbečić greškom dodao loptu Panteliću. Tuzla City je grubo oštećen.

Pred završetak utakmice čist gol je poništen i Sarajevu. Strijelac je bio Renan Oliveira, ali pokazan je ofsajd – koji također nije postojao.

Do kraja rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:0. Sarajevo je sada u potpunosti u konkurenciji za izlazak na evropsku scenu, Tuzla Cityju slijedi nastavak borbe za opstanak.