Zmajevi bez drugog kruga: Tunis slavio u dramatičnoj završnici

Rukometaši BiH nisu se uspjeli plasirati u drugi krug SP-a pošto su večerasizgubiliod Tunisa 24:27. Utakmica je odlučena u finišu, kada je sudije kod neriješenog rezultata isključile dvojicu naših igrača.

(Oslobođenje)

Ponovo loše otvaranje utakmice. Tej, Gharbi i Boughanmi za 2 minute postižu tri gola i ostavljaju BiH u ranom zaostatku. Srećom, nije se ponovila Makedonija – Zmajevi uzvraćaju prvim pogotkom u 4.minuti kadaje siguran bio Dejan Malinović, a u istoj minuti pogađa i Alen Ovčina za 2:3.

Velike probleme nam je u prvom poluvremenu zadavao Boughanmi koji je zabijao šest puta, od čega u prvih deset četiri. Upravo na krilima njegove igre Tunis ponovo odlazi na tri razlike – 6:3, a još jednom su imali tri gola. 10:7 bilo je u 17.minuti.

Naši se od tog trenutka bude te do 25. minute potpuno okreću rezultat – fenomenalni su bili Toromanović, Karačić, Vranješ i Vražalić dovode BiH prvi put u prednost. Prvo je preko gola šutirao Karamian, a na drugoj strani Toromanović savladao Maieda za 12:11, a potom i Malinović za 13:12 sa penala.

Tunis sa dva gola ponovo okreće rezultat, a onda sudije u 29. minuti poništavaju pogodak Prce zbog navodnog faula u napadu. Ipak,grešku ispravlja Malinović (14:14), no u zadnjim sekundama Tunis postiže pogodak za 15:14 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme pogotkom otvara Karačić (15:15), međutim ubrzo smo ostali sa četiri igrača na terenu – isključeni su Senjamin Burić i Vranješ, što su Tunižani eksploatisali i pobjegli na 19:15 u 37.minuti. Bila je to u tom trenutku najveća prednost koju je jedna ekipa imala na utakmici.

Crnih 5-6 minuta prekinuo je Senjamin Burić koji se u međuvremenu vratio na teren. BiH se ne predaje, Malinović je sa deset metara pogodio za smanjenje rezultata, a onda smo odigrali i dobru odbranu i osvojili loptu, a na drugoj strani zaradili isključenje Sanaija. Rezultat svega bio je pogodak Ovčine za potpuni povratak u susret – 18:19 u 41. minuti.

Mogli smo do izjednačenja u 46.minuti, no greška u napadu nas je spriječila u tome. Terzić je dodao do Burića kojem ispada lopta, gosti trče kontru i vraćaju se u plus. Igralo se u tim tenucima žestoko, odlučivala je jedna lopta, a kada je Vranješ u 52. minuti donio izjednačenje, a zatim i Čelica prvo vodstvo u drugom dijelu, tribina sa našim navijačima je eksplodirala.

Onda je Perićpogodio za plus dva, da bi potom sudije isključile dvojicu naših igrača što je odlučilo pobjednika.