Željo izborio remi protiv Dinama, sve je otvoreno pred revanš!

Fudbaleri Željezničara i Dinama iz Minska remizirali su večeras na Grbavici 2:2 u meču prvog pretkola Konferencijske lige.

Gosti iz Bjelorusije vodili su sa 2:0, ali u finišu se Željo nošen podrškom 13 hiljada navijača vratio i ostao u igri za prolazak u narednu fazu takmičenja.

Plavi su većim dijelom utakmice na terenu i bolje stajali od bjeloruskog tima, ali pobjede su ih koštale naivne greške.

Dinamo je golovima iz kontranapada došao do vodstva, a Haračić u finišu postiže dva gola i oživljava nadu u prolazak dalje.

U 4. minuti je Drljo ubacio za Krpića, ali napadač Željezničara je ostao za malo kratak i nije uputio pravi šut ka golu.

Od 10. do 12. minute lopta je bila konstantno pred golom gostiju, ali u nekoliko navrata Plavi iz gužve nisu uspjeli da je uguraju u mrežu.

Potom je na drugoj strani priliku iz slobodnjaka imao Dinamo, Bakić je topovski šutirao, a lopta ide tik pored stative.

Veliku šansu Željo je propustio u 31. minuti. Mekić je s 15-ak metara šutirao nakon ubačaja Drlje i poslao loptu malo pored stative.

U 34. minuti Cocalić je promašio nemoguće. S pet metara je neometan šutirao i pogodio pravo u golmana Dinama!

Kazna je stigla šest minuta poslije. Rustemović je pogriješio i otvorio kontru Dinama, koju golom kruniše Bakhar za 1:0.

U narednom napadu Krpić šutira glavom pored gola.

Dinamo do drugog gola stiže u 50. minuti, a opet mu je kumovala greška igrača Želje. Ovaj put je loptu poklonio Drljo, a nakon kontranapada pogađa Morozov i to je 2:0.

U 56. minuti su Plavi tražili penal nakon igranja rukom jednog igrača gostiju, ali grčki sudija nije dijelio njihovo mišljenje.

Dugo nismo vidjeli nijedno uzbuđenje na Grbavici, a Amoah je u 76. minuti propustio priliku da oživi nadu Plavih u prolazak dalje. Nebranjeni gol spasio je jedan defanzivac Dinama…

U 79. minuti Bykov sjajno šutira s distance, ali lopta ide malo pored stative.

Nadu Željezničara je u 85. minuti oživio Dženan Haračić, koji glavom pogađa na ubačaj Sulejmana Krpića i tako vraća nadu Plavima da mogu do drugog pretkola.

Uslijedila je totalna ofanziva Plavih, koju Haračić u sudijskoj nadoknadi kruniše drugim golom!

Završilo je 2:2 i sve je otvoreno pred revanš.