Željezničar – Zeta 1:0

Lendrić pogodio za trijumf Željezničara nad Zetom u prvom pretkolu Evropske lige

Željezničar je s minimalnih 1:0 savladao Zetu u prvom kolu kvalifikacija za Evropsku ligu, a strijelac pobjedonosnog pogotka za Plave bio je Ivan Lendrić.
Željezničar je prvi zaprijetio kada Blagojević šutira sa dvadesetak metara u 11. minuti, ali nije bio precizan.

U 15. minuti nakon kornera kojeg je izveo Zeba lopta je došla do Zeca koji šutira iz voleja, a jedan igrač crnogorske ekipe izbija loptu u korner. Zeba je potom iz kornera po zemlji odigrao povratnu loptu za Radinovića koji šutira preko gola.

Zakarić je u 33. minuti opasno zaprijetio, ali je golman gostiju Novović odbio loptu u korner. Do kraja poluvremena zaprijetili su Zec dva puta i Zeba, ali se rezultat nije promijenio i na odmor su obje ekipe otišle bez pogodaka.

Odmah na početku drugog poluvremena Željezničar je poveo. U 48. minuti Zeba je izveo korner sa lijeve strane, golman Zete Novović je pogrešno procijenio let lopte, a Bogičević je loptu u petercu spustio do Lendrića koji bez problema šalje loptu u mrežu za 1:0.

Željezničar je i naokn pogotka nastavio sa napadima, a Zeba je u 66. minuti sa dvadeset metara šutirao, ali je lopta otišla pola metra pored desne stative Zetinog gola.

Najbolju priliku Zeta je na utakmici imala u narednom napadu kada je Kukuličić izašao sam na Kjosevskog, ali je promašio gol.

Novu priliku ekipa iz Golubovaca imala je u 73. minuti kada je nakon kontranapada Kalezić ubacio sa lijeve strane, a Ljuljđuraj je makazicama šutira sa desetak metara, ali nije šutirao u okvir gola Plavih.

U finišu susreta Zakarić je snažno šutirao sa 30 metara, ali je Novović odbio loptu u korner i to je bila posljednja prilika na susretu.

Željezničar će idućeg četvrtka u Podgorici braniti minimalnu prednost. Pobjednika ovog dvomeča u drugom kolu kvalifikacija čeka švedski AIK ili Klaksvik sa Farskih Ostrva. U prvom meču na Farskim Ostrvima nije bilo pogodaka.