Željezničar protutnjao Širokim Brijegom

Nogometaši Željezničara pobijedili su na Pecari u derbiju osmog kola Premijer lige BiH ekipu Širokog Brijega rezultatom 3:0.
Plavi su tako uvećali niz nepobjedivosti na šest utakmica, dok je Široki pretrpio prvi poraz u ovoj sezoni pa više nema neporaženih timova u Premijer ligi.

Široki je ušao bolje u utakmicu, a najbolju priliku propustio je Matić u 18. minuti. Šutirao je s oko 20-tak metara, ali se lopta odbila od jednog igrača gostiju i završila u korneru.

Dvije minute kasnije Željo uzvraća, a Široki je spasio Bilobrk fantastičnom odbranom. Nakon greške veznog reda domaćeg tima, Čurjurić je uposlio Veselinovića, a njegov šut sa 10 metara sjajno odbranio golman Širokog.

U 27. minuti viđen je nevjerovatan promašaj Veselinovića, koji je nakon dodavanja Zajmovića neometan s nekoliko metara poslao loptu pored gola.

Željo je nastavio dominirati, a Bilobrk spašavati Široki. Pavića je prvo pogodio vanjski dio mreže, a onda je golman domaćih sjajno odbranio udarac Krpića.

Ipak, spasa nije bilo šest minuta prije odlaska na odmor. Rodin je bio najviši u skoku nakon ubacivanja iz kornera i matirao Bilobrka za vodstvo Želje, a 0:1 je bio i rezultat prvog poluvremena.

Do 60. minuti Plavi su postigli još dva pogotka i praktično riješili pitanje pobjednika večerašnjeg susreta.

Prvo se Zec našao na pravom mjestu u pravo vrijeme nakon što se za loptu izborio Šabanadžović i lijepo udvostručio prednost, a samo dvije minute kasnije Krpić je pogodio glavom nakon fantastičnog centaršuta Pavića za konačnih 0:3.

Plavi su meč okončali s igračem manje, jer je Bakrač isključen nakon što je zaustavio Ćorića na putu prema golu, ali promjene rezultata u posljednjih dvadeset minuta meča nije bilo.

Željezničar se večerašnjom pobjedom probio na prvo mjesto Premijer lige BiH s dva boda više u odnosu na Sarajevo i Zrinjski, dok četvrtoplasirani Široki kasni četiri boda.