Željezničar nakon velikog preokreta savladao Radnik i postao jesenji prvak

Željezničar je napadao od prve minute, dok se Radnik skoncentrisao na kontranapade.

Već nakon 50 sekundi igre Željezničar je mogao povesti, ali se Zec obrukao, te sa četiri metra pogodio prečku.

U 31. minuti susreta uslijedila je kazna. Beširević je sa centra sjajno proigrao Hadžića koji izlazi sam na Fejzića i rutinski ga matira za vodstvo gostiju. Minutu prije kraja prvog poluvremena desio se novi hladan tuš na Grbavici.

Okić i Đurić su odigrali dupli pas, a napadač Radnika preciznim udarcem matira Fejzića za 2:0.

Igrači Željezničara su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa i to im se isplatilo.

Nakon samo 104 sekunde igre u drugom poluvremenu Kajkut je iskoristio asistenciju Ramovića i smanjio na 2:1, a najljepši trenutak meča viđen je u 58. minuti kada je Elsner asistirao Graovcu koji postiže spektakularan pogodak za 2:2.

Odlučujući trenutak meča desio se u 67. minuti kada je Šerbečić u kaznenom prostoru srušio Ramovića, a arbitar Tomislav Čuić je pokazao na bijelu tačku, te je pokazao štoperu Radnika drugi žuti karton.

Nakon toga nastala je velika gužva, a penal je izveden tri minute kasnije. Siguran realizator bio je Zakarić za pobjedu Plavih rezultatom 3:2 i tri boda.

Današnja utakmica imala je i svečani karakter s obzirom da su navijači Željezničara, popularni Manijaci proslavili 30. rođendan.

Željezničar je jesenji dio prvenstva završio na prvom mjestu sa 41 bodom. Prvi pratilac Zrinjski ima bod manje, dok trećeplasirano Sarajevo zaostaje šest bodova.

Prvenstvo se nastavlja 17. februara, a do kraja će se odigrati još četiri kola regularnog dijela prvenstva nakon čega će se formirati Liga za prvaka i Liga za opstanak u kojoj će biti odigrano još deset kola.