Sarajevo pobjedom nad Vitezom okončalo polusezonu na trećem mjestu

Trener Viteza Branko Karačić je odlučio da od prve minute utakmice zaigraju Badrov, Stanić, Brekalo, Tipurić, Livaja, Zukić, Karić, Šantić, Novak, Peko i Vuković, dok je šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić priliku dao Pavloviću, Hodžiću, Bekiću, Mujakiću, Stanojeviću, Adukoru, Rahmanoviću, Hebiboviću, Velkoskom, Sariću i Ahmetoviću.

Sarajevo je od samog početka susreta pokazalo želju za pobjedom, već u 2. minuti je zaprijetio Ahmetović koji je zaobišao golmana domaćih Bardova, ali je pogodio vanjski dio mreže. U narednoj minuti je intervenisaso golman Sarajeva Pavlović nakon udarca Zukića.

Drugu šansu je Bordo ekipa iskoristila, tačnije, Ahmetović je u 7. minuti bio precizan te je doveo svoj tim u vodstvo 1:0. Asistenciju je upisao Rahmanović.

Gosti su bili konkretniji, a to se isplatilo u 15. minuti, kada je Bekić pogodio za 2:0 u korist Sarajeva. Lijevi bek tima s Koševa je postigao lijep gol s dvadesetak metara nakon što se lopta odbila poslije Sarićevog udarca.

Četiri minute kasnije se Ahmetović našao u novoj šansi za gol, no, ovog puta je golman Viteza reagovao i spasio svoju mrežu.

Igrala se 39. minuta kada atraktivnim potezom Velkoski nije uspio poslati loptu u mrežu Viteza. Više sreće nije imao ni Ahmetović u 43. minuti te je propala odlična prilika za gol.

Prvo poluvrijeme u Vitezu je završeno prednošću gostiju rezultatom 2:0.

Na otvaranju drugog dijela utakmice je izblokiran udarac Hebibovića, a Sarajevo je nastavilo kontrolisati igru. Domaći su se potom “probudili” i počeli ozbiljnije prijetiti, a to je ostavljalo prostor za kontranapade gostiju.

Ahmetović je namjestio nišanske sprave u 76. minuti te je postigao svoj drugi gol za 3:0 u korist Sarajeva. Gosti su mirno priveli utakmicu kraju i upisali pobjedu, a polusezonu su završili na trećem mjestu mjestu sa 35 bodova iza Zrinjskog i jesenjeg prvaka Željezničara. Plemići imaju 40, a Plavi 41 bod.

Sada slijedi pauza u bh. prvenstvu, a nastavak takmičenja je zakazan za 17. februar. Premijerligaši će potom odigrati još četiri kola, a onda će se formirati Liga za prvaka i Liga za opstanak u kojima će biti odigrano dodatnih deset kola.