Esma Alić zauzela 45. mjesto u slalomu, Vlhovoj pripalo olimpijsko zlato

Bh. skijašica Esma Alić (20) zauzela je 45. mjesto na današnjem slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, dok je zlato pripalo Petri Vlhovoj iz Slovačke.Esma je nakon prve vožnje bila na 50. mjestu s vremenom 1:01.72, odnosno zaostatkom od 9,55 sekundi za vodećom skijašicom.

Iako je u drugoj vožnji imala slabije vrijeme (1:02.93) i veći zaostatak za olimpijskom prvakinjom od 10,84 sekunde, Esmi su na ruku išli lošiji nastupi ostalih skijašica pa je popravila svoj plasman za pet pozicija i na kraju zauzela 45. mjesto.

Inače, plasman je danas ostvarilo ukupno 50 skijašica, dok njih gotovo 40 uopšte nije završilo utrku.

Vlhova je osvojila naslov olimpijske pobjednice u slalomu na stazi “Ledena rijeka” u Yanqingu, a do njega je stigla s osmog mjesta u prvoj vožnji.

Ostvarila je potom najbolji rezultat u drugoj vožnji, a slavila je ispred aktuelne svjetske prvakinje Austrijanke Katharine Liensberger i Švicarke Wendy Holdener.

Inače, Vlhova je Slovačkoj donijela prvu olimpijsku medalju u alpskom skijanju.