Zećira Mušović tragičarka Švedske, u 90. minuti je poklonila Španiji prolazak u finale Svjetskog prvenstva

LOŠA INTERVENCIJA

Ženska nogometna reprezentacija Švedske je poražena u polufinalu Svjetskog prvenstva od Španije rezultatom 2:1, a tragičarka je bila golmanica Zećira Mušović.

Golmanica porijeklom iz Prijepolja je najzaslužnija što je Švedska došla do borbi za medalje, no danas nije imala svoj dan, te je u 90. minuti napravila kiks zahvaljujući kojem je Španija otišla u finale.

Salma Paralluelo je dovela Španiju u vodstvo rezultatom 1:0 u 81. minuti, a u 88. minuti Rebecka Blomqvist je poravnala na 1:1.

Činilo se da će susret otići u produžetke, no u 90. minuti Mušović je katastrofalno pogriješila i poklonila Španiji pobjedu.

Nakon kornera Olga Carmona Garcia je ostala sama na 16 metara, no šutirala je po sredini gola. Mušović je bila loše postavljena, te je uspjela samo vrhovima prstiju dotaći loptu koja je od prečku ušla u gol za konačnih 2:1.

Španija će u finalu igrati protiv pobjednika duela Australija – Engleska, a poražena ekipa iz te utakmice će igrati protiv Švedske za treće mjesto.