Salah i Mane presudili Leipzigu: Redsima ogromna prednost pred revanš

Prvi duel osmine finala Lige prvaka

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, Liverpool je na neutralnom terenu u Budimpešti kao gost savladao RB Leipzig 0:2 i tako stekao ogromnu prednost pred revanš na Anfieldu.

Liverpool je prvi zaprijetio u 15. minuti preko Salaha, ali udarac Egipćanina odlazi pored gola.

Tri minute kasnije velika šansa za Leipzig preko Angelina, ostalo je 0:0. Olmo pokušava u 23. minuti, odbrana Redsa sigurna.

Nakon toga tri dobre prilike za Liverpool. Redom su ih imali Mane, Thiago, Salah, međutim na semaforu je ostalo 0:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku prvi prijeti Leipzig preko Nkunkua, Alisson sjajno brani njegov pokušaj.

Igrala se 52. minuta, kada Salah koristi grešku odbrane RB Leipziga i dovodi Redse u vodstvo od 0:1. Šest minuta kasnije u akciji je Mane, koji pogađa za 0:2.

Nakon golova Redsa, period igre koji je blago pripao njemačkoj ekipi. Imali su šanse preko Sbiatzera i Olma, ali ostalo je 0:2.

Mogao je Liverpool u finišu i do trećeg gola, no odbrana Lepziga je intervenisala i Redsi su stekli ogromnu prednost pred revanš.

RB Leipzig – Liverpool 0:2 (/Salah 52’, Mane 68’)

RB LEIPZIG: Gulasci, ANgelino, Upamecano, Sabitzer, Haidara, Adams, Klostermann, Nkunku, Mukiele, Olmo, Kampl.

LIVERPOOL: Alisson, Wijnaldum, Thiago, Firmino, Mane Salah, Henderson, Jones, Kabak, Robertson, Alexander Arnold