Igman stigao do vrijednog boda u Ugljeviku, Zvijezda 09 zvanično napustila društvo najboljih

30. KOLO WWIN LIGE BIH

Nogometaši Zvijezde 09 i Igmana su u 30. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine u Ugljeviku remizirali, bilo je 2:2, a domaćin je nakon ovog susreta i zvanično ispao iz društva najboljih.

Igman je stigao u vodstvo već u šestoj minuti susreta preko Mirsada Ramića da bi u 31. minuti Petar Karaklajić donio izjednačenje domaćinu.

Dvije minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za goste, ali je Mirsad Ramić šutirao preko gola te je ostalo 1:1.

Zvijezda je do potpunog preokreta stigla u 45. minuti susreta kada je Godswill Vadze došao do jedne lopte i smjestio je u praznu mrežu golmana Igmana za prednost domaćih nakon prvih 45 minuta.

Ipak, Igman je do poravnanja stigao u 71. minuti susreta. Ahmetović je nakon kornera prebacio loptu na drugu stranu, a Ristanović je zatresao svoju mrežu te je Igman stigao do izjednačenja rezultata.

U 85. minuti susreta je dosuđen još jedan kazneni udarac, ovaj put za domaće. Loptu je uzveo Godswill Vadze, a njegov udarac je zaustavio Aldin Ćeman što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici koja je okončana podjelom bodova.

Igman je ostao deseti na tabeli sa 32 osvojena boda, pet više od Tuzla Cityja koja je u zoni ispadanja dok je Zvijezda zvanično ispala iz društva najboljih budući da se nalazi na posljednjem mjestu sa 21 bodom.

U sljedećem kolu Zvijezda će gostovati kod Sarajeva dok će Igman na svom terenu ugostiti drugu sarajevsku ekipu Željezničar.

Rezultat i strijelci:

Zvijezda 09 – Igman 2:2 (Karaklajić 31’, Vadze 45’ / Ramić 6’, Ristanović (p) 71’)