Široki Brijeg deklasirao Čelik na Pecari, hat trick Krstanovića

U prvoj utakmici 3. kola Premijer lige Široki Brijeg je na Pecari deklasirao Čelik rezultatom 4:0. Na taj način nastavila se agonija zeničkog premijerligaša koji nakon tri kola nema osvojen niti jedan bod, a nisu postigli niti jedan pogodak.

U prvih dvadeset minuta nije bilo većih uzbuđenja. Igrao se 25. minut kada Begonja ne koristi dobru šansu za tim s Pecare. Domaći su atakovali na gol gostiju iz Zenice, dok su izabranici Kemala Hafizovića meč provodili u teškom defanzivnom grču.

Bedem Čelika probijen je u 35. minuti kada je mrežu Markovića pogodio Krstanović. Isti igrač dvije minute poslije povećao je na 2:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku domaći kreću snažno. U 51. minuti Begonja sjajno pogađa za 3:0, a tri minute poslije Krstanović hat trickom dovodi Široki Brijeg u vodstvo 4:0.
Igrao se 62. minut kada je Čabraja iz dobre prilike šutirao pored gola. Dvije minute poslije, nakon kontranapada, Kouadio pogađa stativu.

Igrači Čelika su tek u 81. minuti uputili prvi šut u okvir gola. Igrao se 86. minut kada golman Zeničana Marković spašava siguran pogodak, a isto je učinio i u sudijskoj nadoknadi kada je odbranio šut Jurića.Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Šef stručnog štaba NK Čelik večeras nije vodio svoju ekipu na gostovanju protiv Širokog Brijega. Kemal Hafizović se na stadionu Pecara pojavio u bermudama, što nije u skladu s kodeksom Nogometnog saveza BiH.

Nakon tri kola Široki Brijeg ima šest bodova, dok je Čelik prikovan za dno tabele bez osvojenog boda, uz gol razliku 0:8.