Video – Liga prvaka: Chelsea i Real u 1/2 finalu

Chelsea je na “Stanford Bridgeu” pobijedio Paris Saint Germain s 2:0 i uspio sustići zaostatak iz prvog meča u Parizu (1:3).

Chelsea je poveo u 32. minuti golom Andrea Schurrlea, a drugi gol za plasman londonskog tima u polufinale postigao je Demba Ba u 87. minuti.

Real Madrid je u Dortmundu poražen od Borussije s 2:0, ali je izborio dalji plasman zahvaljujući trijumfu u prvom meču u Madridu od 3:0.

Borussia je bila na rubu senzacije, s obzirom na to da je nakon prvih 45 minuta imala dva gola prednosti. Marco Reus je u 24. minuti pogodio za vodstvo, a 13 minuta kasnije udvostručio je prednost Borussije. No, njemački tim u nastavku nije uspio doći do trećeg pogotka koji bi mu donio produžetke te je Real uprkos porazu prošao dalje.

Preostala dva meča četvrtfinala igraju se u srijedu. Atletico Madrid dočekuje Barcelone, dok se u Münchenu sastaju Bayern i Manchester United. Rezultat u prvim utakmicama u Barceloni i Manchesteru bio je 1:1.