Nogometaši PSG-a su ostvarili plasman u četvrtfinale Lige prvaka pobijedivši Liverpool nakon velike drame i izvođenja penala.
PSG je bio kvalitetnija ekipa u prvom poluvremenu što je krunisao golom u 12. minuti susreta kojeg je postigao Ousmane Dembele. Imali su gosti još nekoliko prilika koje nisu uspjeli realizovati pa se na odmor otišlo pri vodstvu Parižana rezultatom 1:0.
U nastavku je Liverpool bio znatno opasniji te su imali nekoliko veoma kvalitetnih prilika, ali ih nisu uspjeli realizovati pa se otišlo u produžetke.
Produžetci su nam donijeli opreznu igru obje ekipe, ali nije bilo promjene rezultata te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca gdje je bolja bila ekipa PSG-a i ostvarila plasman dalje.
Rezultat i strijelac:
Liverpool – PSG 0:1 (Dembele 12’) – PSG uspješniji u izvođenju jedanaesteraca
Inter – Feyenoord 2:1 (Thuram 8’, Calhanoglu (p) 51’ / Moder (p) 42’)
Bayer Leverkusen – Bayern Minhen 0:2 (Kane 52’, Davies 71’)
Barcelona – Benfica 3:1 (ukupni rezultat 4:1)













