NogometPremijer lige BiHSport

Vrijedni bodovi za Sarajevo: Bordo tim nanio prvi domaći poraz Krupi

U 15. kolu BH Telecom Premijer lige BiH Sarajevo je kao gost pobijedilo Krupu sa 0:1, a odlučio je autogol Vukotića u finišu meča.

Prvi dio prvog poluvremena donio je opreznu igru sa obje strane, bez pravih uzbuđenja, a tek je udarac Kajkuta u 25. minuti sa 25 metara bio opasnost za Pavlovića, koji je ipak uspio bez mnogo muke zaustaviti loptu.

Sarajevo je veliku šansu imalu 32. miniti kada je Duljević proigrao Ahmetovića, ali napadač Bordo tima nije najbolje reagovao pokušavši potkopati loptu preko istrčalog Kutića i golman Krupe je odbranio. Dvije minute poslije odličnu akciju izveli su i domaći po desnoj strani, ali Novaković je pravovremenom reakcijom u posljednji čas spriječio najgore po Sarajlije.

Do isteka prvog dijela zabilježli smo pokušaj Čomora s velike udaljenosti koji je otišao pored gola, te povredu Hodžića u 38. minuti koga je zamijenio Kadušić.

Na početku drugog poluvremena Ahmetović je u 52. minuti umakao odbrani domaćih i pokušao je iz prve volej udarcem, ali lopta je otišla pored gola. Bordo tim je imao nešto više od igre u tim trenucima, ali to nije donijelo promjenu rezultata.

Na drugoj strani rezervista Mirković i agilini Ljubenović se pravili dosta problema po boku fudbalerima Sarajeva, pa je nakon njihovih ubačaja u dva navrata moglo biti nezgodno za goste. Duljević je u 76. minuti slabo reagovao u šesnaestercu gostiju nakon dobrog ubačaja Kadušića, ali pritisak Sarajeva u finišu isplatio se u 79. minuti.

Duljević je lijepo centrirao sa lijeve strane, a Vukotić je nespretno reagovao i glavom je matirao svog golmana Kutića za 0:1 i veliku radost Bordo tima. Već u narednoj akciji Sarajevo je moglo riješiti sve dileme oko pobjedinka, ali Duljević i Ahmetović su oklijevali i upropastili su veliku priliku.

Od 83. minute Sarajevo je igralo bez isključenog Ivetića koji je zaradio drugi žuti karton, ali do kraja je ostalo 0:1 za važnu pobjedu koševskog ligaša i prvi poraz Krupe na svom terenu ove sezone.

Krupa-Sarajevo 0:1

Stadion: FK Krupa. Sudija: Edin Jakupović (Bihać). Strijelci: 0:1 Vukotić (a.g.) 79. Žuti kartoni: Redžić, Milutinović, Vukotić, Sadiković (Krupa). Al. Bekić, Ivetić, Balić (Sarajevo). Crveni karton: Ivetić 83. minuta (Sarajevo).

Krupa: Kutić, Redžić (od 66. Sadiković), Jašarević, Ljubenović, Kajkut, Milutinović (od 61. Mirković), Vukotić, Čomor (od 81. Koljić), Mijić, Aleksić, Milanović.

Sarajevo: Pavlović, Hodžić (od 38. Kadušić), Al. Bekić, Balić (od 73. Rustemović), Novaković, Mihojević, Ivetić, Hebibović, Crnkić, Duljević (od 81. Sarić), Ahmetović.