Vranješ odveo Borac u drugo pretkolo

Fudbaleri Borca plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige, nakon što su danas u Banjoj Luci savladali crnogorsku Sutjesku rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je Stojan Vranješ u 35. minuti susreta.

Marko Brtan je šutirao glavom, a na loptu naletio Vranješ i matirao golmana gostiju.

Borac je mogao povesti još u 18. minuti. Jovo Lukić je izašao sam ispred golmana Sutjeske i probao je uposliti Vranješa, te je propala odlična šansa.

Uzvratila je Sutjeska u 24. minuti. Milutin Osmajić je izbio sam ispred Bojana Pavlovića, koji je sjajno reagovao i spasio svoj tim.

Gosti su u nastavku pokušali stići do poravnanja, ali nisu uspjeli.

Najozbiljniji je bio pokušaj Milivoja Raičevića, čiji je udarac zaustavio Pavlović.

Borac je sačuvao minimalnu prednost i na kraju izborio plasman u naredni krug takmičenja.

Borac: Pavlović, Dujaković, Jovanović, Janičić, Čaosić, Zakarić, Danilović, Brtan, Ziljkić, Vranješ, Lukić.

Sutjeska: Giljen, Stijepović, Bulatović, Mitrović, Grivić, Dubljević, Janković, Osmajić, Ćetaković, Kojašević, Adrović.