Plemići nezaustavljivo jurišaju prema tituli prvaka BiH: Radnik razbijen u Mostaru!

Trijumf Zrinjskog

Zrinjski je u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Mostaru razbio Radnik iz Bijeljine s uvjerljivih 4:1.

Vodeći tim Premijer lige pitanje pobjednika riješio je već nakon 27 minuta igre u ovom susretu kada su stvorili ogromnu prednost i povratka gostima više nije bilo.

Prvi pogodak na meču viđen je u šestoj minuti. Nakon ubačaja sa strane Bilbija spušta loptu do Jankovića, a ovaj zabija za 1:0.

Tri minute kasnije već je 2:0. Bilbija šutira s preko 30 metara, lopta pogađa Batara i mijenja smjer, te vara Muminovića za povećanje vodstva domaćeg tima.

Janković potom propušta dobru šansu. Zapucao je čistu priliku pred golom Radnika, ali u 18. minuti Plemići stižu do trećeg gola. Ivan Bašić je ubacio iz slobodnog udarca, Azir Muminović loše reaguje i lopta završava u mreži za 3:0.

U 27. minuti ponovo Muminović loše reaguje. Ovog puta je ubačaj Kerima Memije završio u mreži za ogromnih 4:0.

To je bilo sve u prvom poluvremenu jer je domaći tim malo stao na kočnicu nakon četvrtog gola.

Nastavak meča donosi mnogo mirniju igru. Plemići su bez problema čuvali prednost, a nova prijetnja pred golom gostiju viđena je tek u 67. minuti kada Malekinušić dobro šutira, no neprecizno.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, ali smo vidjeli još jedan gol. Radnik je uspio preko Vazde da dođe do počasnog gola nakon ubačaja Pantelića iz kornera za konačnih 4:1.

Plemići su tako stigli do nova tri boda i nezaustavljivo jurišaju prema tituli prvaka Bosne i Hercegovine.