Visoko

Rukometaši Bosne Visoko Ekoenergija protiv Kiseljaka slavili najubjedljiviju ovosezonsku pobjedu

Rukometaši Bosne Visoko Ekoenergija opravdali su ulogu apsolutnog favorita i protiv posljednjeplasiranog tima na tabeli, Kiseljaka, slavili najubjedljiviju dosadašnju ovosezonsku pobjedu rezultatom 51:34.

Susret 16. kola južne grupe Prve lige FBiH bio je, očekivano, rezultatski jednosmjeran, sa velikim brojem golova i ne pretjerano jakim odbranama na obje strane, a Visočani su na poluvremenu imali osam golova prednosti, rezultat je glasio 27:19.

U drugom dijelu igre momci iz našeg grada su bili još ubjedljiviji, nakon rezultata 27:20 uslijedila je serija od 9:0 i vodstvo od 36:20, a u 55. minuti imali su i maksimalnih 20 golova prednosti (49:29), da bi gosti mini serijom uspjeli barem malo ublažiti poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu ponovo je bio Adnan Jamaković sa devet golova, osam je postigao Admir Bjelopoljak. Šest je dodao Emin Huseljić, a po pet su postigli: Emrah Jamaković, Berin Ahić, Tarik Delić i Said Redžo.

Golmani su ponovo bili raspoloženi, Mevludin Čehajić u prvom poluvremenu je sakupio sedam, a Faris Žiga u drugom 12 odbrana.

Goste su predvodili Miran Čović i Denis Duno sa po osam golova, uz šest golova Brune Klarića.

Nakon treće uzastopne proljetne pobjede, Visočane u narednom, 17. kolu, očekuje gostovanje u Sarajevu kod ekipe Briješća, a nakon toga u Visokom će biti odigrana dva uzastopna velika derbija protiv gornjevakufske Sloge i mostarskog Veleža.