Amaterska reprezentacija ZDK uvjerljiva protiv selekcije Istočno Sarajevo

UEFA KUP Regija, grupa C

Ove godine igra se i UEFA Kup Regija u nogometu.  Ekipe su smještene u četiri grupa po četiri ekipe, a danas je odigrano i nekoliko utakmica.

Meč koji je privlačio dosta pažnje je odigran u Zenici između NSZDK i Fudbalskog saveza Istočno Sarajevo u okviru grupe C. U jednoj interesantnoj utakmici sigurnu pobjedu ubilježila je selekcija Zeničko-dobojskog kantona 5:1.

Domaća selekcija je sastavljena od igrača Stupčanice, Bosne iz Visokog, Čelika, Moševca, Krivaje i drugih klubova, dok je gostujuća selekcija bila pretežno sastavljena od igrača Famosa iz Vojkovića, te uz par igrača iz nekolicine drugih klubova.

Početak meča protekao je u ispitivanju snaga, a prvu šansu su imali domaći nogometaši kada je u 11. minuti Karahmetović pogodio stativu. Kazna je uslijedila u 13. minuti kada gosti sjajnim golom Nemanje Lukića dolaze do vodstva 0:1. Nakon primljenog gola izabranici Bećira Mehanovića kreću svim silama po izjednačenje, dok se gosti uspješno brane sve do 40. minute, kada Faruk Gačan pogađa za 1:1, to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Već početak drugog poluvremena nagovještavao je u kojem će pravcu otići ovaj meč budući da su domaći nogometaši krenuli ofanzivno od prve minute, a golom Tarika Zukića u 48. minuti dolaze do vodstva 2:1. Nakon toga nastavili su se napadi selekcije ZDK, koja do novog gola dolazi u 67. minuti kada Mirsad Sijerkić, koji je samo minutu ranije ušao u igru sjajno pogađa za 3:1. Nije tu bio kraj s golovima na današnjem meču, sjajni ofanzivac Karahmetović u 72. minuti pogađa za visokih 4:1, dok je tačku na današnji meč stavio ponovo Mirsad Sijerkić u 82. minuti za konačnih 5:1 za selekciju Zeničko-dobojskog kantona.

U drugom meču ove grupe C selekcija Srednjobosanskog kantona je dočekala tim Bosansko-podrinjskog kantona, a pobjednik tog meča igrat će u finalu ove grupe protiv selekcije ZDK.