Bosna i Hercegovina – Argentina 0:2

U prijateljskom susretu igranom u američkom St. Louisu Bosna i Hercegovina poražena je od Argentine rezultatom 0:2, a dvostruki strijelac je bio Sergio Aguero. Već u prvih 10-ak minuta viđene su po dvije odlične šanse na obje strane, Aguero je majstorski iz igre izbacio  Bičakčića, šutirao, ali je lopta otišla pored gola, na drugoj strani Ibišević je iskoristio neopreznost argentinske odbrane, na kraju ipak nije bio precizan. Bila je to odlična prilika za Zmajeve.

U 11. minuti u izglednoj situaciji bio je i Džeko, međutim nije uspio savladati Romera, Gaučosi su Begoviću zaprijetili preko nezgodnog Palacia. Igrala se 36. minuta kada je Spahić umalo pogodio vlastitu mrežu. Di Mario je poslao prizeman centaršut kapiten naše reprezentacije je nespretno intervenisao, a lopta je na našu sreću završila pored desne stative.

Argentinci su nešto bolju igru krunisali u 40. minuti. Palacio je izašao sam ispred Begovića, golman Stoke Citya je nekako uspio intervenisati, na loptu je naletio Aguero i rutinski pogodio za vodstvo svog tima.

Izabranici Alejandra Sabelje su nastavili sa boljim igrom i na startu drugog dijela, nekoliko puta su zaprijetili Begoviću, u 65. minuti su ga ponovo uspjeli savladati, ponovo je strijelac bio Aguero koji je odličnim udarcem postigao zaista izvrstan gol.

Samo dvije minute poslije primljenog gola Medunjanin je šutirao sa oko 30-ak metara, ali je lopta prohujala pokraj stative gola Romera.

Gaučosi su do kraja susreta mogli doći i do ubjedljivijeg rezultata. Najprije je Aguero sa svega nekoliko metara šutirao preko prečke nakon što je Begović zaustavio šut Palacia, nedugo zatim i Lamela je promašio poslije odlične kontre.

Najbolju priliku naša selekcija je propustila u 81. minuti. Džeko je pokušao iskosa sa desne strane, ali argentinski golman je nekako sačuvao svoju mrežu.

Tako je Bosna i Hercegovina itekako uspješnu godinu završila porazom koji definitivno neće umanjiti najveći uspjeh u historiji naše reprezentacije, tj. plasman na SP Brazil 2014.

Strijelci: 40’ i 65’ Aguero, ; Stadion: Busch Stadium; Gledalaca: 35.000; Sudija: Edvin Jurišević; Žuti karton: Aguero (Argentina

Bosna i Hercegovina: Begović, Kološinac, Spahić, Bičakčić, Vršajević (od 73. Šunjić), Višča, Medunjanin, Misimović (od 69. Hajrović), Višća, Džeko, Ibišević (od 69. Kvržić)

Argentina: Romero, Rojo, Otamendi, Fernandez, Zabaleta, Mascherano, Basanta, Di Maria (od 86. Ferandez), Maxi Rodriguez (od 72. Biglia), Palacia, Aguero (od 76. Lamela).