Ostali sportoviSport

Zlatni momci u novom finalu Svjetskog prvenstva!

Pao i Brazil

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci večeras je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Holandiji pobijedila Brazil s 3:1 u setovima i izborila novo veliko finale.

Zlatni momci su rutinski prošli grupu gdje su bez izgubljenog seta pobijedili Irak, Egipat i Poljsku, a onda su u četvrtfinalu savladali Rusiju sa 3:1.

U polufinalu im je rival bio Brazil, koji se pokazao jako jako težak protivnik, pa je meč bio izuzetno zanimljiv i neizvjestan.

Bolje ga je otvorio Brazil, koji je došao do 1:0 u setovima (25:21), ali već u drugom setu naši zlatni momci dolaze od izjednačenja i to poprilično lagano (25:14).

U trećem setu su Brazilci od početka imali prednost, ali su naši momci uspjeli da se vrate, te da set osvoje sa 25:22. Četvrti set se ispostavio i odlučujući, a pripao je bh. odbojkašima (25:16).

Ovom pobjedom naši momci osigurali su plasman na Paraolimpijske igre u Tokiju 2020. godine. Za novo zlato bh. zlatni momci borit će se sa selekcijom Irana, koja je ranije izborila plasman u finale. Finale se igra sutra u 16:30 sati.