Veliki trijumf Hajduka na krcatom Poljudu

Hajduk je u pretkolu Konferencijske lige na krcatom Poljudu dočekao portugalsku Vitoriju Guimaraes i nošen velikom podrškom s tribina slavio je s 3:1.

Odličan meč odigrao je splitski velikan i uspio je nadoknaditi gol minusa kojeg su imali nakon što je Miguel Maga pogodio za 1:0 u 61. minuti meča.

Do kraja je viđena dominacija Hajduka. U 67. minuti Emir Sahiti postiže pogodak za izjednačenje rezultata na 1:1.

Podrška s tribina nije stajala. To je nosilo igrače Hajduka koji su u 75. minuti došli do drugog gola. Melnjak dobro prati akciju i odbijanac od stative šalje u mrežu protivnika za 2:1.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 87. minuti. Krovinović je pogodio za konačan rezultat od 3:1 i Hajduk ima ogromne šanse da prođe u play off.

Torcida je na početku utakmice priredila spektakularnu koreografiju.