Velika pobjeda Reala protiv Intera, Liverpool ponizio Atalantu

Velika pobjeda Reala protiv Intera, Liverpool ponizio Atalantu, osam golova u Salzburgu!
Liga prvaka

Sjajna noć u Ligi prvaka, dosta efikasna.

Najuvjerljivi bio je Liverpool koji je u Bergamu potopio Atalantu sa 5:0. Diogo Jota se proslavio sa tri gola, a po jedan su dali Mane i Salah. Redsima je to bila treća pobjeda i uvjerljivo su prvi u grupi D sa devet bodova.

U drugom meču ove grupe Ajax je kao gost s 2:1 savladao Midtyjlland i bodovno se izjednačio s Atalantom, dok prvak Danske nema bodova nakon tri kola.

Sjajan meč odigran je u Madridu na Alferdo Di Stefano stadionu, gdje je Real ugostio Inter i na kraju uz dosta muke došao do pobjede rezultatom 3:2.

Real je vodio 2:0 pogocima Benzeme i Ramosa nakon 33 minute, ali je ubrzo Lautaro Martinez smanjio na 2:1 Inter preko Perišića doalazi do izjednačenja u 68. minuti.

Real je potom krenuo silovito, da bi Rodrygo u 80. minuti postigao pogodak za novo vodstvo madridskog kluba. Bila je to akcija mladih rezervista – Vinicius je ubacio, a Rodrygo pogodio. Real je sačuvao vodstvo i došao do važne pobjede. Sada ima četiri boda, Inter je ostao na dva. Šahtar također ima četiri, a lider je Borussia M'gladbach sa pet bodova.

Sjajan meč i u Salzburgu, gdje je Bayern slavio s uvjerljivih 6:2. Lewandowski (2), Boateng, Sane i Hernandez su pogađali uz autogol Kristensena nakon ubačaja Mullera. Berisha i Okugawa su pogađali za Austirjance.

U ovoj grupi A Bayern je maksimalan sa devet bodova, Atletico ima četiri, Lokomotiva dva, a Salzburg jedan bod.

Manchester City i Porto ostvarili su sigurne pobjede na svojim terenima u grupi C. City je pogocima Torresa, Gabriela Jesusa i Cancela slavio s 3:0 protiv Olympiakosa, dok je Porto s 3:0 pobijedio Marseille. Golove su dali Marega, Oliveira iz penala i Diaz. Payet je u 10. minuti promašio penal za tim iz Francuske.