Velež – Zrinjski 2:0

Derbi 2. kola M:tel Premijer lige BiH odigrali su večeras na Stadionu Rođeni mostarski rivali Velež i Zrinjski, a radovao se na kraju domaći tim.

Slavili su Rođeni veliku pobjedu rezultatom 2:0, a junaci su bili Obren Cvijanović i Fejsal Mulić.

Cvijanović je pogodio u 43. minuti za 1:0, a pitanje pobjednika riješio je Mulić sjajnim golom iz slobodnog udarca u 89. minuti.

Veležu je to bila prva pobjeda, nakon što je u prvom kolu pretrpio poraz od Željezničara (3:0). Zrinjski je pak pretrpio prvi poraz.

Za Velež su igrali: Bobić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Osmić, Ferreyra, Radovac, Mulić.

Zrinjski je nastupio u sastavu: Horkaš, Bekić, Barbarić, Jakovljević, Tičinović, Arežina, Zlomislić, Bilbija, Todorović, Filipović, Škrbić.