Velež pobijedio Mladost za kraj sjajne polusezone!

Rođeni lagano do tri boda

Velež je u 19. kolu Premijer lige BiH savladao na svom terenu ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja sa 4:0 i tako je na pravi način završio prvi dio sezone.

Domaći tim od prve minute dominira u ovom meču. Diktirali su tempo igre, konstantno su napadali, a prvu šansu su stvorili u 16. minuti kada Obren Cvijanović šutira paravo u Bukvića.

Zatim prijeti i Zvonić, no njegov udarac sa sedam metara lagano hvata golman Bukvić, da bi u 30. minuti meča Bukvić bio savladan, ali na gol-liniji je Mahmić koji izbacuje loptu u posljednji čas nakon udarca Ćosića.

Bolja igra i konstantni napadi Rođenim su se isplatili u 34. minuti. Radovac je u srcu kaznenog prostora sjajnim prizemnim pasom pronašao Cvijanovića, koji je rutinski zakucao tu loptu u gol Mladosti za 1:0. Napadaču Veleža ovo je osmi gol sezone.

Četiri minute kasnije novi gol u mreži gostiju iz Doboj Kaknja. Ćosić ovog puta asistira, a Obren Cvijanović po drugi put zabija za 2:0.

Do kraja prvog poluvremena Velež stvara još jednu šansu. Dalekometni pokušaj Fejsala Mulića brani Bukvić i na odmor se odlazi vodstvom domaćeg sastava od 2:0.

Velež nastavlja u napadima i u nastavku. Konstantno su prijetili golu Mladosti koja tek u 56. minuti stvara svoju prvu šansu, ali Nedim Hadžić ne zabija iz odlične pozicije.

Nije tim Feđe Dudića odustajao od napada prema golu Mladosti. Iz minute u minut su se redale opasne situacije pred golom gostujućeg tima koji se nekako uspio odbraniti.

Dario u 72. minuti snažno šutira, Bukvić ponovo spašava svoj tim i golman gostiju je najzaslužniji što je na semaforu stadiona Vrapčići u tim trenucima bilo 2:0, jer je pet minuta kasnije skinuo zicer ove polusezone veoma slabom Brandau.

Ipak nemoćan je bio u 83. minuti kada Velež stiže do trećeg gola. Pogodio je Denis Zvonić za 3:0 nakon lijepe akcije i asistencije Ovčine. Konačnih 4:0 postavio je Nemanja Anđušić u 87. minuti susreta, ponovo je asistent Ovčina.

Mostarski Rođeni su osvojili 33 boda u ovoj polusezoni i u nastavku će voditi borbu za plasman u Evropu.