Velež konačno pobijedio: Rođeni došli do velika tri boda u Trebinju

Trijumf nakon gotovo dva mjeseca

Velež je u prvom susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao kao gost Leotar u Trebinju rezultatom 3:1.

Uvodnih 15-ak minuta meča nije donijelo apsolutno nikakva uzbuđenja, a odmah se vidjelo da će ovo biti veoma čvrst meč sa dosta prekršaja.

Leotar je iz prve šanse na utakmici stigao do vodstva. Igrala se 17. minuta kada Zajmović pravi prekršaj u kaznenom prostoru, a sudija Admir Šehović pokazuje na bijelu tačku.

Odgovornost za izvođenje penala preuzima Dejan Maksimović. Sigurno je pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0.

Velež već dvije minute kasnije dolazi do izjednačenja. Ubačaj Salčina iz slobodnog udarca u vlastitu mrežu šalje Marko Perišić za 1:1.

Rođeni su potom imali nekoliko pokušaja prema golu. Uglavnom su to bili neprecizni udarci, a najbolju šansu imao je Peco čiji je udarac odbranio Risto Perišić.

Sa druge strane Leotar je imao šansu preko Todorovića, ali je to Bogdanović odbranio i ostalo je 1:1 nakon prvog poluvremena u kojem smo vidjeli čak 28 prekršaja.

Ni uvodne minute nisu ponudile previše uzbuđenja. Loš teren dodatno je otežavao igru, ali od 65. minute Rođeni kreću žestoko prema golu Leotara.

Nakon nekoliko solidnih pokušaja, 69. minuta donosi dosta uzbuđenja. Prvo Radovac pogađa stativu, a zatim u nastavku akcije Dženan Zajmović zabija pogodak za vodstvo Veleža od 2:1.

Tačku na ovaj meč stavlja Pršeš u 89. minuti. Brandao bježi odbrani, njegov udarac brani Perišić, ali lopta dolazi do Pršeša koji zabija za 3:1.

To je na kraju bio i konačan rezultat ovog susreta i Rođeni došli su do velika tri boda koja ih barem malo udaljavaju od opasne zone, a prekinuta je i dvomjesečna serija od pet utakmica bez pobjede u prvenstvu.