Velež i Borac podijelili bodove u Mostaru

U derbi utakmici 25. kola WWin lige BiH Velež i Borac su remizirali rezultatom 1:1.

Gosti kreću ofanzivno i odmah dolaze u vodstvo. Igrao se 3. minut kada je Vuković sjajno izveo slobodan udarac i matirao Hadžikića. Mladi igrač tima iz Banja Luke je sjano šutirao i čuvar mreže domaćih bio je nemoćan.

U 10. minuti Haskić je sjajno istrčao kontranapad, ali je izblokiran u trenucima kada je šutirao prema golu Miloševića. Seadam minuta poslije ,nakon kornera Borca, lopta je završila na prečki Veleža. Ostalo je 0:1.

Jakov Blagajić je u 25. minuti oprobao svoj udarac, ali je lopta otišla visoko preko gola. Prethodno je Lukić odradio veći dio posla. Navijači i igrači Veleža su bili bijesni na glavnog sudiju Njegomirovića kada nije svirao jedan očigledan faul nad stoperom Veleža i Borac je imao dobru šansu koju nije realizovao.

U 37. minuti sjajna kontra gostiju, ali je Jovu Lukića u dva navrata zaustavio golman Hadžikić. Tri minute poslije nova šansa za Borac. Ovoga puta čuvara mreže domaćih testirao je Vukovića. Oprezan je bio golman Veleža. Rezultat se do kraja prvog dijela nije mijenjao.

Kako je počelo prvo poluvrijem, isti scenarij je bio i početkom drugog dijela. Odmah velika šansa za goste. Okliznuo se Šikalo, loptu je uzeo Lukić i uposlio Blagajića koji šutira loše iz sjajne situacije. Osman Hadžikić bez problema ponovo spašava Velež. Čovjek koji je bio među stativama domaćih držao je svoj tim u igri.

U 52. minuti teren je napustio Denis Zvonić zbog povrede. Potom se igralo između dva šesnaesterca.  Borac je pravio presing na polovini Veleža, ali im to nije donijelo ništa konkretno.

Domaći su poravnali u 63. minuti. Guliashvili se sjajno ubacio između linija Borca ,nakon asistencije Hrkaća, i matirao Miloševića za 1:1. Pogodak je donio samopouzdanje domaćima koji su težili da dođu do drugog gola. U 73. minuti žute kartone dobili su Dean Klafurić, prvi šef struke Veleža i Siniša Mrkobrada, trener golmana Borca zbog verbalnog okršaja.Prethodno su gosti tražili jedanaesterac nakon jednog prekršaja pred golom Rođenih. Nakon toga su domaći napdali, dok je Borac meč provodio u defanzivnom grču.

Do kraja se igralo dosta oprezno i rezultat se nije mijenjao uprkos nekoliko dobrih napada Veleža, a čini se da gosti ipak mogu više žaliti za ispuštenom pobjedom.

Velež u narednom kolu gostuje Zrinjskom, dok će Borac na svom terenu dočekati Slogu.