Sarajevo pobjedom nad Čelikom trijumfalno okončalo jesenji dio sezone

Bordo tim je tako potvrdio pobjedu iz prošlog kola nad Zvijezdom, dok su Zeničani upisali i treći uzastopni poraz u Premijer ligi BiH.

Početak utakmice bio je veoma sadržajan, a nakon dvije odlične prilike za Ahmetovića, u četvrtoj minuti uzvratio je Okić. Ružić je potom odbranio sajan šut Velkoskog, dok je ponovo Okić s druge strane bio u velikoj šansi, ali je šutirao pravo u Kovačevića.

Redale su se prilike Sarajeva, ali je danas Ružić bio odličan i već do 18. minute s odbranama nakon šuteva Tatara i Rahmanovića stigao do pete odbrane. Igra se potom umirila sve do 36. minute kada je Rahmanović ubacio, a Pidro se odlično snašao te doveo Sarajevo u vodstvo.

Samo dvije minute kasnije Kovačević je uz pomoć stative odbranio fantastičan šut Dedića iz slobodnjaka, a u nastavku akcije Mehić je isključen nakon što je dobio drugi žuti karton.

Ružić je potom skinuo zicer Tatara, a kazna je uslijedila dvije minute kasnije kada je Jurina pogodio za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Bordo tim krenuo sa žestokim napadima, a posebno opasan je bio Rahmanović, koji je upisao dva promašaja iz dobrih situacija.

Ipak, u 54. minuti Rahmanović je bio sam na pet metara nakon centaršuta Tatara iz kornera i doveo Sarajeva u novo vodstvo.

Do kraja utakmice vrijedi još izdvojiti šansu Tatara koji je u 66. minuti pogodio stativu, a Handžič je u 84. minuti postavio konačnih 3:1.

Sarajevo je ostalo na prvom mjestu Premijer lige BiH s pet bodova više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski i tako će biti narednih skoro tri mjeseca zbog zimske pauze. Čelik je ostao na devetoj poziciji.