Važna pobjeda Rođenih nad Sarajevom

Večeras je na stadionu Rođeni odigrana posljednja utakmica 25. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Velež i lidera na tabeli i aktuelnog šampiona BiH, FK Sarajevo.

Nakon 90 minuta sportske borbe na odlično pripremljenom terenu, Rođeni su upisali važnu i veliku pobjedu rezultatom 1:0.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu: Bogdanović – Ovčina, Cheshmedjiev, Zeljković, Dario – Radovac, Hasanović – Vehabović, Anđušić, Brandao – Georgijević. Na klupi su bili Kjosevski, Ćosić, Alagić, Osmić, Pršeš, Behram, Hajdarević, Zubanović i Sijamija.

Za FK Sarajevo danas su igrali: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mešanović, Miličević, Pejović, Milanović, Handžić, Dupovac, Fanimo, Adukor. Na klupi su bili Kanurić, Bešić, Hebibović, Mustedanagić, Velkoski, Ramić, Jukić, Dervišagić i Sušić.

Prvi prijete Rođeni preko Vehabovića u 9. minuti, kojeg je uposlio Georgijević, ali lopta odlazi pored gola gostiju. Nakon toga, i Georgijević se našao u šansi, ali na vrijeme reaguje golman Kovačević. Dobro otvaranje utakmice od strane Veleža kao da je malo iznenadilo igrače Sarajeva koji u razmaku od tri minute dobivaju tri žuta kartona (Handžić, Oremuš i Adukor).

U 17. minuti svoj udarac iz slobodnog udarca oprobao je Vehabović, ali golman Kovačević sjajno reaguje i loptu izbija u korner. Na drugoj strani, gosti u 30. minuti preko Mešanovića pokušavaju ugroziti gol Veleža, ali lopta odlazi preko gola. Nakon toga, kombinovali su Radovac i Georgijević, ali na kraju Kovačević s(p)retno dolazi do lopte. U 16-ercu gostiju bila je jedna sumnjiva situacija kada je lopta u ruku pogodila Dupovca, ali je sudija Bilbija pokazao da se igra nastavi.

Ipak, Rođeni dolaze do potpuno zasluženog vodstva u 40. minuti. Šutirao je Anđušić sa vrha 16-erca, lopta pogađa Miličevića i vara Kovačevića. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, tako da se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću Veleža od 1:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju u istom sastavu. U 51. minuti Handžić dobro reaguje između dva igrača Veleža, ali Bogdanović na vrijeme reaguje i dolazi do lopte. U 58. minuti gosti rade prvu izmjenu kada je Sušić zamijenio Milanovića, a ubrzo je Velkoski zamijenio Adukora.

U 67. minuti gosti prijete preko Fanima koji odlično šutira, ali još bolje brani Bogdanović. Nakon toga, izvršena je dvostruka izmjena u timu Veleža. Ćosić i Osmić su ušli umjesto Vehabovića i Anđušića. Gosti u 70. minuti prijete preko Mešanovića, čiji udarac glavom zamalo prolazi pored stative.

U 75. minuti Hasanović šutira, lopta ide pored gola gostiju. Gosti rade dvostruku izmjenu, u igru ulaze Jukić i Hebibović. U 81. minuti Brandao je izašao iz igre, a ušao je Pršeš. Ubrzo je i Sijamija zamijenio umornog Georgijevića.

Gosti su vršili pritisak prema golu Veleža, ali je odbrana bila na visini zadatka. Sušić je u 89. minuti šutirao, ali Bogdanović na pravom mjestu. Sudija Bilbija pokazao je 6 minuta sudijske nadoknade, ali se rezultat nije promijenio. Na kraju velika i važna pobjeda Veleža rezultatom 1:0.

U narednom kolu Rođeni putuju u Široki Brijeg.