Borussija Dortmund izborila plasman u četvrtinu finala Lige prvaka

Eliminisali Sevillu

Borussija Dortmund izborila je plasman u četvrtinu finala Lige prvaka.

Milioneri su u revanšu remizirali protiv Seville 2:2 i sa ukupnih 5:4 prošli dalje.

Utakmica je ponudila dosta uzbuđenja. Igrao se lijep fudbal sa nekoliko izrazitih prilika na obje strane.

Dortmund je svoje krunisao u 35. minuti.

Reus je sjajno prošao ubacio loptu u šesnaesterac, a tamo je siguran bio Haaland za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena šest ludih minuta.

Haalandu je nakon VAR-a poništen pogodak u 48. minuti, zatim je imao dobru priliku, a onda u 54. minuti iz penala pogađa za 2:0.

Tračak nade gostima donosi En Nesyri također iz penala u 69. minuti. Bio je siguran za 2:1, a u 96. minuti isti igrač postavlja konačnih 2:2.

BORUSSIJA DORTMUND – SEVILLA 2:2 (Haaland 35’, 54'(p)/El Nesyri 69’ (p), 90+6’)

Borussia: Hitz, Schulz, Hummels, Can, Morey, Delaney, Dahoud, Bellingham, Hazard, Reus, Haaland.

Sevilla: Bono, Navas, Kouande, D. Carlos, Acuna, Fernando, Jordan, Oscar, Suso, Ocampos, En-Nesyri.