Vahid Halilhodžić donio pobjedu Alžiru nakon 32 godine

Fudbalska reprezentacija Alžira je u jednoj od najboljih utakmica dosadašnjeg dijela Mundijala u Brazilu savladala Južnu Koreju sa 4:2. Bila je ovo prva pobjeda za Pustinjske ratnike na SP-u nakon 32 godine!

Na stadionu Beira-Rio u Porto Alegreu sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena u kojem je afrički predstavnik poveo sa 3:0.

Nagovještaj velike pobjede Alžira bili su poci Islama Slimanija u 26. i  Rafik Hallichea u 28. minuti, a potvrda bodova došla je deset minuta kasnije kada je na tri gola viška Alžiru donio  Abdelmoumene Djabou.

Pokušali su se Južnokorejanci u drugom poluvremenu vratiti u igru. Donekle su to uspjeli ranim pogotkom  Heung-Min Sona u 50. minuti, no sve nade u povratak raspršio im je  Yasine Brahimi koji vraća tri razlike u 62. minuti.

Konačan rezultat je u 72. minuti postavio Ja-Cheol Koo.

Sa ova tri boda izabranici bh. stručnjaka Vahida Halilhodžića izbili su na drugu poziciju grupe H.

U posljednjem trećem kolu, za osminu finala igrat će protiv Rusije koja ima jedan bod.