Juventus blizu četvrtfinala, minimalna pobjeda Seville

Rezervisti Pjaca i Dani Alves donijeli trijumf staroj dami nad portugalskim timom u prvom meču osmine finala LP-a • Vardy ostavio nadu Leicesteru

Golovima rezerviste Pjace i Danija Alvesa u drugom dijelu, Juventus je kao gost pobijedio Porto sa 2:0 u prvom meču osmine finala Lige prvaka i zakoračio među osam najboljih, dok je Sevilla savladala Leicester 2:1.

Porto je ostao sa igračem manje u 27. minuti jer je Telles isključen. Šest minuta kasnije šut Pjanića (odigrao cijeli meč) sa 20 metara zaustavio je golman Porta Casillas. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Dybala je pogodio stativu sa 25 metara.
Domaćin je zaprijetio u 48. minuti preko Herrere, čiji je šut glavom otišao pored gola. Na drugoj strani, Higuain je 66. minuti neprecizan. Stara dama odlučila je meč za dvije minute postigavši golove u 72. i 74. minuti. Najprije je Pjaca sa 13 metara preciznim šutem donio vodstvo staroj dami, da bi ubrzo nakon centaršuta Sandra, Dani Alves efektno u padu sa sedam metara postavio konačan rezultat.

Sevilla je propustila veliku priliku u 14. minuti, kada je golman gostiju Kasper Schmeichel odbranio penal koji je izveo Joaquin Correa. Prethodno je Wes Morgan udario protivničkog igrača, a sudija Turpin pokazao na bijelu tačku. Španski sastav krunisao je terensku nadmoć vodstvom u 25. minuti preko Pabla Sarabije, koji je udarcem glavom sa 11 metara pogodio mrežu.

Sevilla je udvostručila prednost u 62. minuti. Jovetić je proigrao Correju, koji je sa sedam metara postigao svoj drugi gol za 2:0. Nadu lisicima da u revanšu mogu doći do četvrfinala vratio je Vardy, koji je iz blizine u 73. minuti zakucao loptu u mrežu.