Željezničar savladao Široki Brijeg na Pecari u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH

Danas je na Pecari odigran prvi meč četvrtfinala Kupa BiH u kojem su se sastali Široki Brijeg i Željezničar, a gosti su slavili rezultatom 1:0.
U šestoj minuti desilo se prvo uzbuđenje na terenu, ali nije bila u pitanju prilika pred nekim od golova već koškanje na sredini terena.

Stevanović je faulirao Menala, na šta je mladi nogometaš domaće ekipe burno reagovao i odgurnuo beka Plavih, a potom je nastala prava gužva u kojoj su učestvovali skoro svi igrači obje ekipe, a arbitar Bjelica je pokazao žute kartone inicijatorima nemilih scena na Pecari.

U 11. minuti Zec je pokušao iznenaditi Zlomislića, ali je golman Širokobriježana bio siguran.

Šest minuta kasnije pokušao je i Hajdarević, ali je lopta otišla tik pored gola Širokog Brijega.

U 26. minuti zaprijetio je Menalo, ali nije bio precizan. Najbolju priliku u prvom poluvremenu domaćin je imao u 40. minuti kada je Barišić šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali nije bio precizan.

U drugom poluvremenu Široki Brijeg je dominirao, a Željezničar se orjentisao na kontranapade.

Oba golmana su imala nekoliko laganih intervencija nakon šuteva iz daljine, a najbolju šansu u dotadašnjem dijelu meča imao je Zec u 71. minuti kada je izašao sam na Zlomislića, ali je šutirao direktno u golmana domaće ekipe.

Činilo se da se rezultat neće mijenjati, a potom je uslijedio hladan tuš na Pecari.

Nakon kontranapada Kajkut je odigrao povratni pas za rezervistu Šabanadžovića koji je šutirao i pogodio stativu, ali mu se lopta sretno odbila, a mladi vezni igrač Plavih je drugi put bio prisebniji i iskosa sa desne strane matirao Zlomislića za vodstvo i pobjedu Željezničara rezultatom 1:0.

Susret su obilježili i navijači domaće ekipe Škripari koji su na početku utakmice iskazali podršku osuđenoj “šestorki”, a tokom utakmice su u više navrata veličali takozvanu Herceg-Bosnu.

Revanš susret igra se 6. decembra u Sarajevu na stadionu Grbavica.