Urugvaj pobijedio Rusiju i osigurao prvo mjesto u grupi

U okviru trećeg, posljednjeg kola takmičenja po grupama fudbaleri Urugvaja rezultatom 3:0 slavili su protiv Rusije.

Obje selekcije bile su maksimalne nakon prva dva kola, s tim što je Rusija imala bolju gol-razliku, pa je tako ovaj duel odlučivao o timu koji će sa prvog mjesta ići u nokaut fazu.

Južnnoamerikanci su fantastično otvorili susret. Igrao se 10. minut kada je Luis Suarez odlučio izvesti slobodan udarac gotovo sa linije šesnaesterca, te je to učinio na prelijep način. Pogodio je u stranu Igora Akinfeeva, te tako prevario ruskog golmana, za vodstvo Urugvaja rezultatom 1:0.

Otvorena igra se nastavila, a Suarezu i družini nije bilo potrebno mnogo vremena za drugi gol. Igrao se 23. minut kada je nakon prodora Diega Laxalta Denis Cheryshev skrenuo loptu u svoju mrežu.

Do kraja poluvremena još jedan vrlo važan detalj se dogodio. Igor Smolnikov je u 36. minuti dobio drugi žuti karton, pa je tako domaćin Mundijala ostao u teškoj situaciji.

U drugom dijelu igre nije bilo toliko uzbuđenja. Koliko je Rusija bila bezopasna, dovoljno govori da je tek 20 minuta prije kraja imala prvu veću priliku. Da stvari budu još preciznije, ona je došla nakon velike greške Fernanda Muslere, ali je Artem Dzyuba loše šutirao.

U posljednjoj minuti regularnog dijela Edinson Cavani je postigao prvi gol na prvenstvu, što je značilo i da je postavljen konačan rezultat, pa će tako Urugvaj u nokaut faze sa prvog mjesta, dok Rusija čeka prvoplasiranog u grupi B.