Urugvaj – Engleska 2:1: Luis Suarez potopio Tri lava, Englezi mogu da pakuju kofere

U okviru 2. kola grupe D Mundijala u Brazilu Urugvaj je pobijedio Englesku rezultatom 2:1. Dvostruki strijelac bio je Luis Suarez u 39. i 85. minuti. Jedini gol za Tri lava postigao je Rooney u 75. minuti, nakon dodavanja Johnsona.

Od prve minute obje reprezentacije krenule su agresivno. U 7. minuti Baines je iz slobodnjaka ubacio loptu u šesnaesterac, ali odbrana Urugvaja otklanja opasnost. Igrao se 10. minut kada je Rooney oprobao svoj šut. Lopta odlazi pored gola.

U 27. minuti uzvratili su izabranici Oscara Tabareza. Nakon kornera Cavani puca pored gola Harta.
Tri lava potom prave pritisak. Gerrard je u 31. minuti ubacio iz slobodnog udarca, ali je rezultat ostao nepromijenjen. U narednom napadu Rooney nakon kornera pogađa prečku.

U tim trenucima Hodgsonove trupe diktirale su tempo i imali veliki posjed lopte.

Ipak, reprezentacija koja je prije četiri godina briljirala u Južnoafričkoj Republici dolazi do vodstva. Luis Suarez glavom matira Harta nakon fenomenalnog centaršuta Cavanija.

Minimalnim vodstvom Urugvaja otišlo se na odmor.

Cavani, Suarez i društvo u nastavku pokušavaju povećati vodstvo. Pomenuti dvojac u dvije minute nije iskoristio dobre prilike.

Igrao se 54. minut kada je Rooney dobro šutira, ali Muslera brani. U 65. minuti Englezi su izveli dobru akciju. Ipak, čuvar mreže Urugvaja ponovo dobro interveniše.

Inicijativa Tri lava isplatila se u 75. minuti. Johnson je sjajno probio po desnoj strani, asistirao za Rooneya koji iz neposredne blizine pogađa za 1:1.

U 85. minuti Muslera je sjajno pronašao Suareza koji ponovo fantastično reaguje i poentira za konačnih 2:1

Dvostruki svjetski prvak Urugvaj sada ima tri boda iz dvije utakmice. U posljednjem kolu igrat će protiv Italije 24. juna.

Englezi prvaci svijeta iz 1966. istog dana će odmjeriti snage sa Kostarikom. U dvije utakmice izabranici Roya Hodgsona nisu osvojili niti jedan bod.