Sjajni Plavci održali lekciju Atleticu!

Chelsea ponovo uspješniji

Chelsea se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je ponovo pobijedio Atletico Madrid. Bilo je 2:0

Izabranici Thomasa Tuchela su odigrali odlično prvo poluvrijeme te su djelovali kao mnogo bolji i organizovaniji tim.

Možda i ključni detalj na meču desio se u 34. minuti kada je zaista poslije odlične kontre Oblaka matirao Ziyech. Do kraja prvog dijela šanse su imali Kovačić i Havertz, ali nisu uspjeli zabiti.

U nastavku Jorgandžije su uzaludno pokušavali doći do gola i rezultatskog povrtaka, ali su Plavci sve držali pod kontrolom.

Mogli su doći i do drugog gola te ranije riješiti pitanje pobjednika, ali Ziyech i Werner nisu uspjevali da zatresu mrežu.

U 83. minuti sudija Orsato je pokazao direktan crveni karton Saviću nakon što je crnogorski štoper prilikom prekida u stomak udario Rudigera.

Najbolju šansu Atletico je imao u sudijskoj nadooknadi, ali je Mendy sjajno odbranio šut Joaoa Felixa.

Chelsea je zaista fantastičnu partiju krunisao u 94. minuti kada je rezervista Emerson u prvom kontaktu s loptom zabio za konačnih 2:0.