-TopSLIDENogometSportVisoko

UEFA Kup regija: Selekcija ZDK ostala bez pobjede protiv Republike Irske, nije pomogla ni odbrana penala Bekana

UEFA KUP REGIJA: Selekcija ZDK ostala bez pobjede protiv Republike Irske, nije pomogla ni odbrana penala Bekana

Amaterska reprezentacija Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona okončala je nastup sinoćnjim remijem rezultatom 1:1 protiv Republike Irske te zadnjim mjestom u grupi A nastup na UEFA Kupu regija u španskoj Galiciji, na kojem će u subotu, 17. juna, u finalu igrati selekcije domaće Galicije i Fudbalskog saveza Beograda.

Selekcija trenera Bećira Mehanovića, mada je od 20. minute igrala bez isključenog Samira Talića (dobio drugi žuti karton), povela je s 1:0 golom Hadisa Krehmića u drugom minutu sudijskog dodatka prvog poluvremena. Početkom drugog poluvremena, iz istog su razloga, Irci ostali s igračem manje, jer je drugi žuti i crveni karton dobio i njihov Lee Mccolgan.

Irci su u 71. minuti imali penal za poravnanje, ali je golman Amir Bekan odbranio šut Lukea Caseya. Međutim, preko Jimmya Carra, Irci su ipak poravnali u trećem minutu sudijskog dodatka drugog poluvremena pa su, zbog bolje ukupne gol-razlike, završili kao treći, a selekcija ZDK-a, koja je bila i prvi bh. predstavnik koji se plasirao na završni turnir ovog takmičenja, svoj prvi nastup završila je kao četvrta. Obje selekcije imaju po jedan bod iz tri utakmice, koji su i osvojile upravo u međusobnom duelu.

U odlučujućem susretu za plasman u finale iz grupe A, u kojoj je nastupila selekcija ZDK-a, domaća Galicija je s 1:0 savladala njemačkog predstavnika Bavarsku te s maksimalnih devet bodova osvojila grupu, dok je Bavarska ostala na šest bodova.

Drugi finalista je reprezentacija Fudbalskog saveza Beograda, koja je pobjednik grupe B. Beograd je u zadnjem kolu s 2:1 porazio portugalski Lisabon, dok su poljski Dolnjoslaski region i češki Zlin remizirali u utakmici bez golova. Beograd je grupu B osvojio sa sedam bodova, Zlin ima pet, Lisabon tri, a Dolnjoslaski region jedan bod.