Uefa futsal Cup: KMF Tango osigurao prvu poziciju u grupi

KMF Tango iz Istočnog Sarajeva plasirao se u drugu rundu kvalifikacija ovogodišnjeg UEFA Futsal kupa, budući da je slavio i u drugoj utakmici preliminarne grupe u Kardifu.
Nakon ubjedljive pobjede nad domaćim Vrekshemom (10:0) bh. prvak je u drugom kolu savladao izraelskog prvaka Asa Ben Gurion rezultatom 8:3.
Početak utakmice pripao je Izraelcima koji su preko Širkija u 2. minuti došli do prednosti. Međutim, već u 4. minuti Anel Radmilović je pogodio za poravnanje, a tri minute kasnije Dražen Novoselac je napravio rezultatski preokret. Smjenjivali su se napadi Tanga, koji su krunisani golovima Slavena Novoselca u 16. minuti i Ognjena Erića minutu kasnije.
Samo što su krenuli u nastavku, fudbaleri Mirka Marvana su povisili prednost. Po drugi put strijelac je bio reprezentativac Radmilović. Tebul je golom u 24. minutu na tren vratio nadu u ekipi Asa Ben Gurion. Adam Koen je u 28. minutu napravio penal i zaradio crveni karton, ali D.Novoselac nije bio precizan. Ipak, grešku je ispravio minut kasnije kada je odveo Tango na 6:2. Širki je bio precizan u 31. minuti za 6:3. U 33. minuti Radmilović je zaradio direktan crveni karton, ali Izraelci nisu iskoristili igrača više u naredne dvije minute. Sve dileme oko pobjednika, ako ih je upšte i bilo, otklonio je Semir Gušo pogotkom u 37. minuti, nakon odlične asistencije D. Novoselca, koji je u poslednjoj minuti postavio konačnih 8:3.
Tango će u narednoj fazi takmičenja igrati u Mađarskoj. Pored domaćina Đora, protivnici će biti još gruzijski šampion Iberia Star Tbilsi i pobjednik preliminarne grupe E koji će biti poznat 31. augusta. Glavna grupa se igra od 1. do 6. oktobra 2013. godine.

TANGO – ASA BEN GURION 8:3 (4:1)

Dvorana: Dom sportova u Kardifu.
Gledalaca: 500.
Sudije: Balaš Farkaš (Mađarska), Trajan Enčev (Bugarska), Veljko Bošković (Crna Gora).
Žuti kartoni: Gušo (Tango), Abu Zaher, Elkarat (Asa Ben Gurion).

Crveni Karton: Adam Koen u 28. minuti (Asa Ben Gurion).

Strijelci: 0:1 Šriki (2), 1:1 Radmilović (4), 2:1 D.Novoselac (7), 3:1 S.Novoselac (16), 4:1 Erić (17), 5:1 Radmilović (21), 5:2 Tebul (24), 6:2 D.Novoselac (29), 6:3 Širiki (31), 7:3 Gušo (37), 8:3 D.Novoselac (40).

TANGO: Delihasanović, D.Novoselac, Radmilović, Erić, S.Novoselac, Ikonić, Čampara, Tanasković, Jovančić, Jusić, Sipović, Gušo, Hasanspahić, Šahman.
Trener: Mirko Marvan.

ASA BEN GURION: Abu Zaher, A.Koen, Kalif, Zisman, Šriki, Rozenberg, Tebul, Elkarat, Laniado, Vana, J.Koen, Vaser, Biton, Terem.
Trener: Viktor Hadad.