U Trebinju održano prvenstvo BiH u streljaštvu za juniore i juniorke

Iznenađenje priredila najmladja ekipa i osvojila šampionsku titulu

Prvenstvo Bosne i Hercegovine u streljaštvu za juniore i juniorke u gađanju vazdušnom puškom i pištoljem održano je proteklog vikenda u Trebinju.

Mladi strijelci Streljačkog kluba “Sarajevo” nastavili su da ostvaruju uspješne rezultate i dominaciju svojih starijih kolega, pa su seniroskim titulama u muškoj i ženskoj konkurenciji dodali i dvije u juniorskoj konkurenciji, saopćeno je iz tog kluba.

Juniorke SK ”Sarajevo”, u sastavu Segmedina Bjelošević, Sanija Imamović i Hana Vranac, pobijedile su u ženskoj konkurenciji, dok su Amar Dizdarević, Nikola Ćorić i Anis Smječanin pobijedili u muškoj konkurenciji.

U najmasovnijoj disciplini kod juniora puškom, veliko iznenađenje priredila je najmladja ekipa i osvojila šampionsku titulu.

Sa pogođenim 1766,1 krugom SK ”Sarajevo” pobijedio je i slavio ispred juniora SK ”Zenica” koji su pogodili 1757,3 kruga i ekipe ”Geofona” koja je pogodila 1746,1 krug.

Član SK ”Sarajevo” Amar Dizdarević ubjedljivo je pobijedio u muškoj konkurenciji i zasluženo osvojio zlatnu medalju.

Sa pogodjenih 606,5 krugova, pobijedio je ispred Nikole Vučića (SK Geofon) 597,9 krugova, i Darjana Hunček Pita (SK Zenica) sa 596,3 kruga.

U ženskoj kategoriji, juniorke SK ”Sarajevo” su pogodile 1201,6 krugova i bez većih problema podigle pobjednički pehar za najbolju ekipu, ispored takmičarki SK ”Geofon” koje su pogodile 1181,4 kruga i takmičarki SK Mladost koje su imale 1143,6 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolja je bila Tatjana Djekanović koja je pobijedila sa 412,5 krugova, ispred dvije takmičarke SK ”Sarajevo” Hane Vranac sa 406 krugova i Segmedine Bjelošević sa  401,6 krugova.

U gađanju vazdušnim pištoljem u ekipnoj konkurenciji najbolja ekipa je bila ekipa SK ”Mladost” iz Gacka, koja je imala 1556 krugova.

Strijelci domaćina ovog prvenstva SK ”Leotar” su osvojili drugo mjesto sa pogođenih 1546 krugova, a strijelci SK ”Zenica” su osvojili treće mjesto sa pogođenih  1495 krugova.

U pojednačnoj konkurenciji nijanse su odlučivale o pobjedniku.

Prvak BiH u gađanju vazdušnim pištoljem je Božidar Tepavčević SK ”Mladost” sa 532 kruga, ispred Srđana Glavonjića SK ”Leotar” sa 531 krugom i Tarika Uzeirbegovića sa 527 krugova, saopćeno je iz SK “Sarajevo”.