EURO 2016: Remi Crne Gore protiv Švedske, poraz Slovenije i Makedonije

Nogometaši Engleske pobijedili su večeras Sloveniju rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Slovenija je povela na Vembliju autogolom Džordana Hendersona u 85. minuti. Samo minutu kasnije, u svom stotom meču za reprezentaciju, izjednačio je Vejn Runi golom iz jedanaesterca.

Potpuni preokret i pobjedu Engleskoj donio je Dani Velbek golovima u 66. i 72. minuti.

U okviru Grupe E igrali su i San Marino i Estonija, a taj meč je završen bez golova.

Engleska je trenutno prva u Grupi E sa 12 bodova.

Litvanija i Slovenija imaju po šest bodova, Estonija četiri, a Švicarska tri. San Marino je posljednji na tabeli sa jednim bodom.

Austrija je na svom terenu pobijedila Rusiju 1:0 u četvrtom kolu Grupe G. Jedini gol na meču postigao je Rubin Okotie u 73. minuti.

Lihtenštajn je na gostovanju pobijedio Moldaviju rezultatom 1:0, također u četvrtom kolu Grupe G.

Reprezentacija Austrije je trenutno prva na tabeli Grupe G sa 10 bodova. Rusija je druga sa pet, koliko ima i trećeplasirana Švedska, koja kasnije večeras gostuje Crnoj Gori.

Lihtenštajn i Crna Gora imaju po četiri boda, dok je Moldavija posljednja u grupi sa samo jednim osvojenim bodom iz četiri meča.

Nogometaši Ukrajine su na gostovanju savladali Luksemburg rezultatom 3:0 u četvrtom kolu Grupe C. Sva tri gola za pobjedničku ekipu postigao je Andrej Jarmolenko.

Ukrajina je prva na tabeli Grupe C sa devet bodova. Isto toliko ima i drugoplasirana Slovačka, koja ima meč manje. Luksemburg je posljednji na tabeli sa jednim bodom.

Večeras je u terminu od 20:45 odigrano još pet utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine, a pobjede su ostvarili  Španija, Švicarska i Slovačka, dok je u susretu između Crne Gore i Švedske bilo 1:1.

Aktuelni prvak Evrope selekcija Španije je ubjedljivo slavili protiv Bjelorusije i na kraju lagano došla do pobjede od 3:0. Španija je povela golom Isca u 18. minuti, a svega minutu kasnije Busquets je povisio vodstvo na 2:0.

Sve je bilo već riješeno u 55. minuti kada je krilni napadač Barcelone Pedro pogodio za konačnih 3:0.

Crna Gora i Švedska odigrali su bez pobjednika. Bilo je na kraju 1:1. Švedska je povela već u 9. minuti kada je pogodio najbolji igrač Švedske, Zlatan Ibrahimović.

Stevan Jovetić je donio bod Crnoj Gori u 80. minuti iz jedanaesterca.

Slovačka je na gostovanju savladala Makedoniju, a utakmica je riješena već u prvom poluvremenu. Kucka je postigao gol u 25. minuti, a Nemec je zatresao mrežu Makedonaca, za kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:0.

Švicarska je ostvarila veoma važnu pobjedu protiv Litvanije. Bilo je ubjedljivih 4:0. Svi golovi su pali u drugom poluvremenu. Arlauskis je postigao autogol u 66. minuti, da bi dvije minute poslije Schar udvostručio prednost. Do kraja dva puta je pogodio Shaqiri.