U komšijskom derbiju Zmaj slavio visoku pobjedu

U 9. kolu Kantonalne lige ZDK u Visokom se igrao komšijski derbi između ekipa FK Gračanica Kosmos i NK Zmaj B. Mahala. Po veoma lijepom vremenu lokalni derbi je privukao prilično veliki broj gledalaca. Od samog početka utakmice domaća ekipa krenula je odlučnije negoli gosti koji su kolo prije ovog imali samo bod manje od prvoplasirane ekipe na tabeli. Pritisak domaćih se vrlo brzo isplatio te domaćini dolaze u vodstvo već u ranoj fazi utakmice. Gosti nakon primljenog gola nekako i dolaze do svoje igre, te se činilo da bi mogli do izjednačenja. Međutim, igrači Zmaja ponovno grade jednu lijepu akciju te povećavaju vodstvo jednim finim dalekometnim šutom. Do kraja poluvremena iako je FK Gračanica Kosmos pravila pritisak na gol protivnika rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 2:0.

U drugom poluvremenu očekivao se sličan scenario, no ekipa Zmaja znala je sačuvati prednost koju su stekli u prvom poluvremenu, a u drugom su brzim kontrama još dodatno prijetili golu gostiju. Šansu da poveća prednost imao je Puščul nakon dosuđenog penala za ekipu Zmaja, no njegov udarac s bijele tačke brani golman Gračanice Kosmos. No, nedugo nakon toga domaća ekipa ipak dolazi i do trećeg gola što je bio i konačan rezultat ove utakmice.
Zmaj je slavio zasluženu pobjedu u komšijskom derbiju lige te sada imaju samo bod manje od FK Gračanica Kosmos.Kiks Gračanice iskoristila je zato Fortuna koja se sada dodatno učvrstila na prvom mjestu i vjerovatno će tu i završiti na kraju jesenjeg dijela prvenstva. Poredak na tabeli sada izgleda ovako: Fortuna 20 bodova, Napredak 18, Stupčanica 16, Gračanica Kosmos 16, Zmaj 15, Borac 14, Proleter 13, Nemila 9, Vis 6, Gradina 3, Moševac bez bodova.

Evo i svih rezultata ovog 9. kola:
Stupčanica – Gradina 2:0, Zmaj – Gračanica Kosmos 3:0, Moševac – Fortuna 0:5, Napredak – Proleter 3:2, Vis – Borac 0:1. Slobodna je bila NK Nemila.