U finalu SP do 17 godina igrat će Nigerija i Mali

U finalu svjetskog nogometnog U-17 prvenstva u Čileu igrat će reprezentacije Nigerije i Malija.

Nigerija je u polufinalnom dvoboju porazila Meksiko 4-2, dok je Mali bio bolji od Belgije 3-1.

Finale je na rasporedu 8. novembra u Vina del Maru, a bit će do sudar aktualnog prvaka svijeta u ovom uzrastu Nigerije i aktualnog prvaka Afrike Malija.

Nigerija i Meksiko su odigrali možda i najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela prvenstva. Bio je to sjajan susret sa šest golova, dvije stative te niz sjajnih prilika na obje strane.

Timovi su tokom susreta uputile ukupno 45 udaraca uz svega 16 prekršaja. Meksiko je poveo 1-0 golom Magane u 8. minuti, no Nigerija je do konca poluvremena okrenula rezultat sjajnim golovima Nwakalija iz slobodnog udarca u 35. minuti i Okwonkwoa s više od 25 metara u same rašlje dvije minute prije kraja poluvremena.

Cortes je u 60. minuti vratio nadu Meksikancima, no Nigerija je golovima Ebere (67) i Osimhena (83-11 metara) ipak izborila pobjedu.

U drugom polufinalnom susretu Belgija je povela u 16. minuti pogotkom Riga, no Mali je okrenuo rezultat postigavši tri pogotka za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Boubacar (22), Maiga (55) i Koita (85).

Nigerija je najuspješnija reprezentacija u ovom uzrastu sa četiri svjetske titule i tri druga mjesta, dok je reprezentaciji Malija ovo prvo finale.