13. kolo SEHA lige: Ubjedljiv poraz Banjalučana u Skoplju

Rukometaši Borca m:tel u okviru 13. kola SEHA – Gasprom Južni tok lige očekivano su poraženi od Metalurga u Skoplju rezultatom 36-18 (16-6).

“Crveno-plavi” do posljednjeg dana nisu znali hoće li uopšte putovati u Makedoniju na utakmicu 13. kola SEHA – Gasprom Južni tok lige zbog štrajka igrača. Međutim, igrači su odlučili da zaigraju iz ljubavi prema klubu, koji bi se neodigravanjem utakmice suočio sa kaznom u visini od 30 000 evra. U Skoplje su došli loše fizički pripremljeni sa samo 13 igrača od kojih su trojica bili golmani. U takvim okolnostima protiv favorizovane ekipe Metalurga nisu imali šta da traže.
Banjalučani su se držali samo u prvih 15 minuta, na semaforu je pisalo 5-4. Tada su izabranici Line Červara dodali gas i serijom od 7-0 odlijepili se na nedostižnih “plus 9”, 14-5. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 16-6.
U drugom poluvremenu viđena je ista slika na terenu, domaćin je iz minuta u minut podizao tempo igre na koji igrači Borca nisu imali snage odgovoriti. Prednost domaćina je konstatntno rasla, da bi na kraju dostigla maksimalnih “plus 18”, 36-18.

Nadam se da će naša situacija u klubu biti bolja, da ćemo uskoro biti u mogućnosti igrati na višem nivou i da nećemo morati igrati ovakvih utakmica kao što je ova – istakao je trener “crveno-plavih” Ivan Čop.

Protivnik je danas iskoristio sve naše greške. Ovaj meč nam je bio prvi kontakt s loptom, nakon više od mjesec dana. Mislim da, imajući na umu našu trenutnu situaciju, nismo igrali tako loše danas – dodao je Dean Šešić.

Mi smo igrali dobro i ja sam zadovoljan s tim. Sada je vrijeme da počnemo razmišljati o utakmici u Parizu i drugim teškim utakmicama koje nas očekuju u februaru – rekao je trener Metalurga Lino Červar.

Ova utakmica je pokazala naš potencijal, ali sigurno nije pokazala našu pravu snagu. Vrijeme je da počnemo razmišljati o važnim utakmicama koje su pred nama – izjavio je Luka Cindrić.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Nježić sa 5 golova, dok je kod Metalurga, bivši igrač Borca, Mandić postigao 8 pogodaka.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju u subotu 15. februara (20:00) kad im u goste dolazi ekipa Partizana.

Metalurg – Borac m:tel 36:18 (16:6)

DVORANA: “Boris Trajkovski” Skoplje.
Gledalaca: 500.
Sudije: Ivan Pavičević, Miloš Ražnjatović (MNE).
Sedmerci: Metalurg 4 (3), Borac m:tel 0 (0).
Isključenja: Metalurg 4, Borac m:tel 4 minuta.

Metalurg: Ojleski 4, Pecakovski, Vugrinec 3, Georgievski 1, Manaskov 6(1), Mirkulovski 2, V. Markoski 1, Mojsoski, Mitrevski (9 odbrana), N. Markoski 3, Cindrić 4(2), Kedžo 3, Jonovski, Mijatović (6 odbrana), Mandić 8, Peševski 1. Trener: Lino Červar.

Borac m:tel: Dakić, Janković 3, Tešić, Krstajić 1, Mikić 1, Nježić 5, Haseljić, Bezbradica 3, Obradović 4, Šešić 1, Ćeranić, Blažević (5 odbrana), Trkulja. Trener: Ivan Čop.