Turska – Vels 0:2

Turska je u drugom kolu Grupe A Evropskog prvenstva bila pod imperativom pobjede protiv selekcije Velsa, a nakon poraza od Italije 0:3 u prvom kolu u Rimu.

Međutim, čvrsti Velšani odlično su se postavili na terenu od prve minute, i odlično markirali turske fudbalere.

Šansi je bilo na obje strane tokom cijelog susreta, ali su Velšani jednu uspjeli da pretvore u gol i to preko Arona Remzija u 42. minuti nakon sjajne dubinske lopte Bejla u kazneni prostor Turske.

Mogli su u nastavku Velšani sve riješiti u 61. minuti, ali Bejl, nakon pto je oboren, nije iskoristio penal, loptu je poslao visoko preko gola i ostalo je 1:0.

Imali su u posljednjih 20-ak minuta šansu da podebljaju vodstvo, odnosno poravnaju rezultat, ali napadači oba tima očito imaju velikih problema s realizacijom, pa je ostalo 1:0 za Vels, koji je tako zakoračio u nokaut fazu, a Tursku vjerovatno poslao kući.