Turbulentna noć u Ligi prvaka, Zvezda ostala bez evropskog proljeća

Večeras su se širom Evrope igrale utakmice 5. kola Lige prvaka.

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Milan u sjajnoj utakmici na San Siru u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka sa 3:1.

“Milioneri” su tako obezbijedili prolaz dalje iz “grupe smrti”, te ćemo ih gledati i u narednoj rundi Lige prvaka.

Od prve minute je sve “prštalo” na San Siru. Olivier Giroud je u 6. minuti propustio realizirati penal, a samo četiri minute kasnije na drugoj strani je dosuđen jedanaesterac koji je u gol pretvorio Marco Reus.

Napadali su i jedni i drugi, a do kraja prvog dijela viđen je još jedan gol. Samule Chukwueze je pogodio u 37. minuti za 1:1.

Novo vodstvo Borusiji donio je Jamie Bynoe-Gittens, talentirani 19-godišnji Englez, u 59. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Karim Adeyemi deset minut akasnije. Naš Rade Krunić igrao je od 53. minute.

Inače, Borusija je lider grupe F sa deset bodova. Slijedi Newcastle sa sedam koji je slavio u Parizu protiv PSG-a (1:0) golom Aleksandra Isaka. Parižani su treći sa šest, dok je Milan ostao na pet bodova.

Od večerašnjih susreta ističe se poraz Crvene zvezde na gostovanju kod Young Boysa(2:0), čime se prvak Srbije oprostio od evropskog proljeća. Švicarski tim je poveo u 8. minuti autogolom Nedeljkovića, a konačnih 2:0 postavio je Blum u 29. minuti.

Barcelona je na Olimpijskom stadionu u Kataloniji rezultatom 2:1 savladala Porto te je tako osigurala osminu finala elitnog takmičenja.

Do pobjede je Barcelona stigla nakon preokreta jer je portugalski tim u 30. minuti preko Pepêa došao u vodstvo od 1:0, ali potom je na scenu stupio sjajni Joao Cancelo.

Cancelo u 32. minuti na asistenciju Pedrija poravnava na 1:1, a potom u 57. asistira za Joaa Felixa, koji pogađa za preokret Katalonaca i vodstvo od 2:1.

Barcelona je ostala prva na tabeli i sada ima 12 bodova, tri više od Porta i Šahtara, ali pošto ima bolji međusobni omjer u duelima s Portugalcima siguran je učesnik osmine finala. Porto će u posljednjem kolu imati direktan duel sa Šahtarom koji će odlučiti drugog putnika u nokaut fazu iz grupe H.

Prva dva mjesta rezervisana su za Manchester City i RB Leipzig, koji su se večeras sastali na Etihadu, a nevjerovatnim preokretom je do pobjede od 3:2 došao šampion Engleske.