-TopSLIDEOstali sportoviSport

Tuka i Mujezinović bez plasmana u polufinale Svjetskog prvenstva

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka nije se plasira u polufinale Svjetskog seniorskog prvenstva za atletičarke i atletičare u Budimpešti (Mađarska).

Tuka je u kvalifikacijama na 800 metara trčao u trećoj grupi, a završio je na osmoj poziciji sa vremenom 1:49.01.

Najbolji bh. atletičar ima svjetsku bronzu iz Pekinga 2015. godine (vrijeme u finalu 1:46.30) te srebro iz Dohe 2019. godine (1:43.47), što su do sada i jedine dvije medalje sa svjetskih prvenstava za bh. atletiku.

Propustio prošlogodišnji nastup na SP-u u američkom Eugenu (Oregon), na kojem je trebao braniti srebro na 800 metara.

I Abedin Mujezinović je ostao bez polufinala (1.47.76). Završio je na sedmoj poziciji, nedovoljno za plasman dalje.

Nakon večerašnjih nastupa BiH je ostala bez svojih predstavnika u takmičenjima na SP. Podsjećamo, Mesud Pezer ranije nije uspio da ostvari značajniji rezultat na ovom SP. ukupno je zauzeo 22. mjesto u konkurenciji 35 takmičara.