Čelik pobijedio GOŠK, Mladost i Zrinjski podijelili bodove, Tuzla City slavila u Krupi

Današnjim susretima počelo je 22. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nogometaši Čelika slavili su u Zenici protiv GOŠK-a rezultatom 3:1. Domaća ekipa je dominirala tokom čitavog meča i zasluženo je upisala sedmu pobjedu u prvenstvu.

Pogotke za Zeničane postigli su Hodžić u 21., te Dedić u 59. i 62. minuti, dok je počasni pogodak za goste postigao Mujkić u 73. minuti.

Mladost i Zrinjski su podijelili bodove u Doboju kod Kaknja rezultatom 0:0. Teren je bio odličan za igru, obje ekipe su odigrale vrhunski, ali se mreže nisu tresle. Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je na ovaj način upisao četvrti meč bez pobjede.

Krupa je nastavila igrati loše, a u ovom kolu kod kuće je izgubila bodove od Tuzla Cityja. Gosti su slavili rezultatom 2:0 pogocima Ubiparipa iz 19. i 36. minute susreta.

Radnik je u Bijeljini zahvaljujući pogotku Hadžića iz 21. minute savladao Zvijezdu 09 rezultatom 1:0.