Tri remija na startu drugog kola: Tuzla City upisao prvi bod u bh. eliti

U drugom kolu Premijer lige BiH u utakmicama koje su odigrane danas vidjeli smo tri remija.

Na Tušnju su se sastali Tuzla City i Radnik, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 0:0. Premijerna utakmica Tuzla Cityja na Tušnju u elitnom rangu bh. nogometa nije ponudila gotovo ništa, te je podjela bodova najpošteniji ishod meča.

U pravoj nogometnoj uspavanci vidjeli smo samo dvije prilike, po jednu na obje strane. Početak susreta na Tušnju nije ponudio ništa ljubiteljima nogometa, te je prošlo čak 28 minuta igre prije prvog većeg uzbuđenja.

Gosti su prvi zaprijetili. Hadžić je sjajno prošao i asistirao Glišiću koji sa samopet metara šutira pravo u Fejzića, a u nastavku akcije Hadžić je šutirao pored gola.

Domaćin je prvi put zaprijetio u 69. minuti kada je Stjepanović šutirao sa 30 metara, ali je lopta išla po sredini gola i Lučić je lagano uhvatio.

Do kraja meča Tuzla City je napadala i pokušavala stići do pogotka i prve pobjede u historiji u Premijer ligi BiH, ali je Radnik odigrao disciplinovano i osvojio bod sa gostovanja u Tuzli.

Zvijezda 09 je dočekala Slobodu, a meč je završen rezultatom 1:1.

Prvi pogodak za Zvijezdu 09 u Premijer ligi BiH postigao je Husić u 18. minuti, a bod Tuzlacima donio je Čivić u 51. minuti susreta.

Krupa je ugostila Široki Brijeg, a susret je završen rezultatom 2:2.

Gosti su poveli u 23. minuti kada je grešku golmana Markovića iskoristio Matić i asistirao Juriću kojem nije bilo teško poslati loptu u gol za 1:0.

Krupa je izjednačila nakon pola sata igre preko Marjanovića, a potom Koljić u 39. minuti dovodi Krupu u vodstvo. Marić je u 77. minuti postavio konačnih 2:2.

Sutra se sastaju: Sarajevo – Mladost (18:30), Zrinjski – GOŠK (20:00) i Čelik – Željezničar (20:30).